Sağlık Personeline Tuvalet Saldırısı!

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Endoskopi Ünitesinde görev yapan sağlık personeli hemşire Erol Canyurt, bir hasta yakını tarafından darp edildi.Sağlıkçıya tuvalet saldırısı

Gündem 07.08.2020, 22:10
Sağlık Personeline Tuvalet Saldırısı!

Kovid-19 tedavisinin ardından görevine dönen sağlık çalışanı Canyurt, hasta ve hasta yakınlarıyla arasında geçen diyaloğun tuvalet tartışmasından kaynaklandığını, hastaya personel tuvaletini kullanabileceklerini söylemelerine rağmen hakarete maruz kaldı ve darp edildiği belirtildi.  GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin saldırıyı kınadı. Gür, ”Bunları milletimizin vicdanına havale ediyoruz“ dedi. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum” dedi.

LAVABO YÜZÜNDEN ÇIKTI

Hasta yakınının personel lavabosunu kullanmak istediği, personellerin ise hasta yakınına, “Burası personellerin lavabosu,  sizlerin lavabosu ayrı onu kullanın” dediği ve bu yüzden çıkan tartışma sonucu darp olayının yaşandığı öğrenildi. 

REKTÖR KINADI

Rektör Gür, sosyal medyadan saldırıyı kınayarak, “Covid-19 tedavisi görmüş ve akabinde tereddütsüz hemen görevine dönmüş olan bir sağlık çalışanımız hasta yakını tarafından darp edilmiştir. Fedakarlığına karşılık şiddete maruz kalması asla kabul edilemez. Gerekli suç duyurusu yapılmıştır. Milletimizin vicdanına havale ediyoruz” dedi.

TIKLAYIN

MANEVİ OLARAK DA CEZALANDIRILMALILAR

Toplum içerisinde bu tip davranışlar sergileyen kişilerin sağlık çalışanlarının çalışma hevesini kırmaya güçlerinin yetmeyeceğini söyleyen Zengin, “Özverili bir davranışla görevine başlayan sağlık personeli, olaydan hemen sonra darp cebir raporu almasına rağmen tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Bu hamiyetperver arkadaşımızın davranışı herkese örnek olmuştur.  Toplumun büyük çoğunluğu böyle şiddet olaylarına nefret gözüyle bakıyor. Ancak beklentimiz; sağlık çalışanına şiddet uygulayan şahısları toplumun bizzat sosyal açıdan ve manevi olarak cezalandırılmasını ümit ediyoruz. Sağlık ordusu en küçük ferdinden en büyüğüne bu savaşa omuz omuza çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

OLAY ANINI ANLATTI

Evli ve iki çocuk babası sağlık çalışanı Erol Canyurt, 12 yıldır devlet memuru olduğunu ve bu sürede görevini severek yaptığını söyledi.  Rahatsızlık hissetmesi üzerine 27 Temmuz Pazartesi günü Kovid-19 testi yaptırdığını ve sonucun pozitif çıktığını anlatan Canyurt, şöyle konuştu: "O gün karantinaya girdim ve 4 Ağustos Salı günü ikinci kez teste girdim. Sonuçlarım negatif çıkınca da ertesi gün yeniden görevime başladım. 13.00 sularında da hasta ve yakını tarafından darp edildim. Hasta ve yakınına yaptığımız iyilik böyle olmamalıydı ama böyle üzücü bir durumla karşılaştım. Bu kötü durumlar bizi yaptığımız işten yıldırmaz, işimizin başındayız. Onların yaptığı bizi üzse de işimize devam edeceğiz."

ŞİKAYETÇİYİM

Zanlılar hakkında şikayetçi olduğunu belirten Canyurt, vücudunda ağrı olmasına rağmen iş göremez raporu almayı kabul etmeyerek görevine döndüğünü söyledi.

Yorumlar (1)
denizli 3 ay önce
denizli devlet hastanesi acil servisinde personel için ayrı bir tuvalet bile yok.
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?