PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Personeline Ödenen Teşvik, 1 Çeyrek Altın Etmiyor

Sağlık personellerine ödenen komik teşvik ücretleri sosyal medyada eleştiri konusu olmaya devam ediyor.

Gündem 23.01.2023, 10:46 Cansu Polat
Sağlık Personeline Ödenen Teşvik, 1 Çeyrek Altın Etmiyor

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği Kurucu Üyesi Duygu Erdal hesaplara geçen teşvik ödemeleriyle ilgili yaptığı paylaşımda, çeyrek altın gerçeğini gözler önüne serdi.

Erdal, bir çeyrek altının 1.900 TL olduğuna işaret ederek, komik teşvik ücretleriyle kimseyi teşvik edemeyeceklerini, sadaka değil hakları olan tek kalem seyyanen zamlı maaşı istediklerini vurguladı.

Yorumlar (24)
sağlık personeli 2 hafta önce
ne çeyreği 5ay*400= 1 çeyrek
başkentli 2 hafta önce
hiç alamayanda var teşvik
SAĞLIK PERSONELİ 2 hafta önce
hastanesine göre yorum yapmak daha doğru olur. 2000-3000 teşvik dağıtan hastaneler var. herşeyde olduğu gibi lütfen genelleme yapmadan haber yapalım.
alii 2 hafta önce
bırak çeyreği yemek bile etmiyor 200 lira
teknik 2 hafta önce
bir de bu sağlık memurunun aldığı teşvik. peki yanyana masalarda aynı işi yapan teknik hizmetler ve geneli idari hizmetler sınıfı memuru. çalışmaya gelince hepimiz sağlık personeliyiz para vermeye gelince biz sağlık dışı personeliz. hakkımız olsun
teknik 2 hafta önce
Bakın müdürlüklerde yanyana masalarda vhki de tekniker de tıbbi sekreter de aynı işi yapıyor. Sahadaki sağlık personeli sonuna kadar hakediyor kat kat fazla alsın. Ama pandemide diğer kurumlarda süt izni kullananlara izin verildi çocuğu küçük olanlara izin verildi bize siz sağlık personelisiniz çalışacaksınız denildi. Para vermeye gelince siz sağlık personeli değilsiniz hak etmiyorsunuz deniliyor. Böyle bir sistem olamaz. Eğer sağlık personeline geç masa başında memurluk yap sana da teşvik vereceğim diyorsan, yanında çalışan memura da üç kuruş teşvik yeter sana diyorsan orda hakka girersin.
... 2 hafta önce
Çalışmaya gelincede sağlık personeli değilsiniz maaş alincada değilsiniz. Bir türlü anlamıyorsunuz. Siz düz memursunuz. Sağlık personeli adı üstünde hekim ve hekim dışı sağlık personeli olarak ikiye ayrılıyor. Sağlık meslek mensuplari olarak. Düz memur olmak ayıp birşey mi gibi davranmayı bırakın. Aşı üstüne genel idare sınıfı (gih). Sağlık çalışanlarının (sh) sağlık hizmetleri sınıfı bu hekimdede hemşirede de aynıdır. Hekimin primer görevi tedavi hemşirenin primer görevi bakımdir. Yani iki ayrı meslek grubudur. Hekimin kıymetli olduğu yerde hemşire de düz memurda kıymetsiz değildir. Her insanın kıymetli olduğu gibi. Bu Hekim hemşire ve memur birlikte çalışırlarsa güçlü olur. Aksi halde koro bozulur her telden çalmaya başlarlar. Meslek hayatınız mutlu ve huzurlu olması dileğiyle..
Mutemet 2 hafta önce
Sorun teşvik ek ödeme değil temel (taban) ek ödemededir. Ayrıca tabip dışı personellerin tavanının düşük olmasıdır. Temel (taban) ek ödemede 0,32-0,16-0,12 gibi komik oranlar üzerinden yapılan ödemeler hakkaniyete uygun değildir. Tavan kısmına gelince tavan çarpanlarının tabip dışı için artırılması gereklidir. Yoksa bu ödemeler "beyaz yıkım" olmaktan başka bir şey ifade etmeyecektedir.
aziz 2 hafta önce
bırakın şu para muhabbetini daha ne istiyorsunuz yeter artık .gelişiğüzel atanan torpille atatanların para muahabbetinden bıktık artık.gözü doymaz açlar
aziz 2 hafta önce
bırakın şu para muhabbetini daha ne istiyorsunuz yeter artık .gelişiğüzel atanan torpille atatanların para muahabbetinden bıktık artık.gözü doymaz açlar
Hakkı 2 hafta önce
Aziz denen kullanıcı sen çok yanlış biliyorsun.burada serzenişte bulunanlar kpss ile atandı.O senin dediklerin değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.