Sağlık Personeline Ödendiği İddia Edilen Tavan Ek Ödeme Süresi Yine Doldu!

Sağlık Bakanlığı tarafından covid-19 ek ödemesi diye tabir edilen ama sahada bir türlü adaletli dağıtımı sağlanamayan uygulamanın süresi yine doldu. 1 Ağustos'dan geçerli ve 3 ay süreli olan tavan ek ödeme uygulaması Ağustos - Eylül ve Ekim aylarını kapsıyordu.

Gündem 04.11.2020, 15:12 04.11.2020, 15:22 Güler Sağlam
Sağlık Personeline Ödendiği İddia Edilen Tavan Ek Ödeme Süresi Yine Doldu!

Pandemi nedeniyle ikinci bir emre kadar izinleri iptal edilen Sağlık Çalışanlarının ek ödemeleri, daha önce Bakanlık tarafından belirlenen oranlarda yılsonuna kadar devam etmelidir.

TIKLAYIN

Sağlık Bakanı Koca, 19 Ağustos 2020 tarihinde yaptığı açıklamada COVID-19 ile ilgili hastalarla ilgilenen sağlık çalışanları için ek ödemenin 1 Ağustos'tan itibaren 3 aylık zaman diliminde ödeneceğini bildirmesi üzerine, 6 Eylül 2020 tarihinde Resmi Gazetede, Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe geçici madde eklenerek yayımlandı. 1.'si Mart-Nisan-Mayıs aylarında %100 tavandan ve 2.'si Ağustos-Eylül-Ekim aylarında Bakanlık tarafından belirtilen oranlarda ek ödeme yapılması kararlaştırılmıştı. Ekim ayı sonu itibarıyla tavandan ek ödeme süresi dolmuş durumdadır.

Peki şimdi ne olacak?
Covid19 pozitif vakalarında ciddi artış yaşanan ve buna bağlı olarak 2. bir emre kadar tüm izinleri iptal edilen sağlık çalışanların ek ödemeleri yılsonuna kadar aynı oranda devam etmelidir. Ödemelerde yaşanacak gecikmelerin önüne geçmek için, bir an önce Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili birimlere gerekli talimatın verilmesi gerektiği düşünülmektedir.

Kaynak: Kaynak: Memurlar.Net

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (44)
Bjk 6 ay önce
Veriyoruz demesinler aman dışardan duyanlar da gerçek zanlediyor
Alper 6 ay önce
Alan var mı bilmiyorum.Biz alamadık
hepimiz hak ediyoruz ? 6 ay önce
hepimiz hak ediyoruz. Hala yetkili ama yetkisiz sendikada kalanlardan dolayı maruz kaldığımız duruma bakın. Hakkımı helal etmiyorum sendika başkanlarına ,temsilcilerine ve hala üye olarak kalanlara ....
alim 6 ay önce
ELHAMDÜLİLLAH KÖLELİĞİN KARŞILIĞI YOK. ÇALIŞIN AZAD OLMAZ KÖLELER!!!!
Köleymiş 5 ay önce
mansurun çaycısı git istifa etbaşkanın sana iş bulur kölelikten kurtulursun
Zonguldaklı 6 ay önce
TAVAN KOCA BİR YALAN !!! İSTEMİYORUZ !! YETER KANDIRDIĞINIZ ! HAKKIM BAKANA VE TÜM BAKANLIK BÜROKRATLARINA HARAM OLSUN !!!
K.K Şerafettin 6 ay önce
Bize tavandan 9 tl yattı.Arkadaşlarla birbirimize baktık .gülsekmi ağlasakmı.? Gidip soğuk su alıp içtik.Bu paranın üstüne iyi oldu. Yakında bu paraya göz dikip sebepsiz zengişleşme deyip elimizdende alırlar zahar :))
Hemsireler sağlık memurları 6 ay önce
Bu oranlar değişmelidir covid birimleri hariç diğer birimler servisler ya 70 TL ile 200 TL arası ödeme aldılar bu ödeme ler normal zamanda hastanelein verdiği normal şartlarda ödemelerden bile azdır servisler şuan daha dolu hale geldi bir serviste her türden hasta var tedavileri devam ediyor genel idare hizmetleri nasıl sağlık çalışanlarından fazla oranda ek ödeme alabilir.70 TL 200 TL emeklerimizin karşılığı değildir
Hakkını arayan sağlıkçı 6 ay önce
Acilde covid şüpheli ve pozitif hasta direkt grafi çekimi yapıyoruz yatan para 10.42 tlne 70 i 200 ü
Emre aksu 6 ay önce
Tavan ödeme bitti simdi yeni görevlendirilen personeller oldu bunların suçu nedir sahada perme perişan çalışıyorlar birde ek ödeme yok boyle yönetim olmaz adalet yok
Şerafettin yildirim 6 ay önce
Trt payı pandemi bitene dek saglik çalışanlarına verilse ne olur olmazmi bal gibi olur saglikcilar ah saglikcilar pozitif çıksalar bile 8 günde işbaşı yapıyor ne diyelim vatan sağolsun
att 6 ay önce
3+1e girenlerin alamadığı ek ödeme sanirim !! O kadar muhattap ol emek ver ama yararlanamama cok güzel!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?