Sağlık Personeline 5. Gün Test Yapılacak: Temaslı Sağlık Çalışanı Algoritması Güncellendi!

Corona virüsü vaka sayısı artmaya devam ederken, Sağlık Bakanlığı bir yandan çeşitli güncellemeler yapıyor. Son yapılan değişikliğe göre, “yüksek” ve “orta” risk grubuna giren sağlık çalışanlarına semptom gelişirse semptom günü, semptom gelişmediyse 7’nci gününün sonunda yapılan corona virüsü testi, artık 5 gün sonra yapılacak.

Gündem 09.12.2020, 10:33 09.12.2020, 10:39 Güler Sağlam
Sağlık Personeline 5. Gün Test Yapılacak: Temaslı Sağlık Çalışanı Algoritması Güncellendi!

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı, Temaslı Sağlık Çalışanı Algoritması’nda güncellemeye gitti. Milliyet’ten Aykut Yılmaz’ın haberine göre: Test sonucu negatif çıkan yüksek risk grubundaki sağlık çalışanlarının ise eğer semptomları yoksa 8’inci günde işe geri dönüşleri sağlanacak. Semptom olmayanlarda temas sonrası 10 gün olacak şekilde aktif semptom takibi yapılacak. Semptom gelişirse test tekrarlanacak. yüksek ve orta risk gruba giren sağlık çalışanlarına semptom gelişirse semptom günü, gelişmez ise 5’inci günden sonra corona virüsü testi yapılacak.

Karantina süresi 10 güne düşürüldü

Sağlık Bakanlığı karantina süresinin 14 günden 10 güne düşürüldüğünü açıkladı. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Yakın temaslıların karantina süresinin 14 günden 10 güne düşürülmesi ve PCR testi sonucuna göre 7’nci günün sonunda sonlandırılabilmesine ilişkin düzenlemeler de yukarıda sayılan uluslararası güncellemelere paralel olarak yapılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (2)
Doğruyu öğren 1 ay önce
!!!!!!! ÖNEMLİ!!!!!!!! Farabi hastanesi başhekimi mustafa güneş tamamiyle yanlış yönlendirmeler sonucunda büyük bir gaflete düşüp çok değerli sağlık çalışanlarımızla ilgili asılsız ve yanlış ithamlarda bulunmuştur hiçbir şekilde bu çalışan 9 tane anestezi teknikerlerini dinlememiştir şu an bu teknisyen arkadaşlar görevlerinin başında ve normal mesai saatlerininden çok fazla çalışmaktadır MUSTAFA GÜNEŞ ve bazı yöneticileri, bir okul müdürünün türkçe öğretmenine matematik dersi anlattırmaya çalışması gibi birşey yapmıştır!! buna rağmen anestezi teknisyeni arkadaşlar görevi kabul etmişler fakat bu görevi tek başlarına yapamayacaklarını en azından yanlarında işi bilen birisinin olmasının gerektiğini yönetime bildirmişlerdir yönetim ısrarla bunu kabul etmemiştir bu arkadaşlar yoğun bakımdan çalışma açısından çok daha zorlu ve covid riskinin, yoğun bakımdan en az 100 misli fazla olan acilde çalışabileceklerini yönetime sunmuşlurlar fakat yönetim anlamsız bir şekilde bunu da kabul etmemiştir oysaki acilde çalışan sağlıklıcı arkadaşların hastenin tüm birimlerinden daha fazla yardıma ihtiyaçları vardır şu an bu 9 tane anestezi tknsyeni arkadaş görevleri ve görev tanımlarının dışında olmasına rağmen acil serviste vatanlarına milletine hizmet etmek için canlarını hiçe sayarak çalışmaktadırlar ben yazdıklarımın doğru olduğuna namusum şerefim ve hayaiyetim adına yemin ederim aynı yemine başta farabi hastanesi başhekimi MUSTAFA GÜNEŞ ve sağlık bakım hizmetleri müdürü ve yardımcısınında ederek kendi taraflarında olayı kamoyunu anlatmalarını bekliyoruz zaten bu olay yargı sürecine girmiştir yüce türk adaletinin önünde hesabını verecekler !!!! Bundan sonrada ahlaklı yayın kuruluşları haber yapmadan önce her iki tarafıda dinleyerek ve belgelere hakim olarak haber yapmalı !!! Mesala merak ediyorum bu haberi yayınlamadan önce siz bu 9 arkaştan 1 tanesiyle konuştunuz mu ? Ben cevap vereyim HAYIR!!!!! Konuşmadınız!!!!! Bilmeden etmeden insanları yargılamayın günahsız insanların günahını almayın !!!!!!
-3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?