Sağlık Personeli Evli Çifte Nöbetli Mobing İddiası!

Afyonkarahisar Emirdağ Devlet Hastanesinde görev yapan karı koca sağlık personellerine karşı idare tarafından Mart 2021 dönemi için hazırlanan nöbet listesi kafaları karıştırdı. Mobbingi nöbet listesi yoluyla meşrulaştırdıkları iddia edilen Hastane yönetiminin nöbet günlerinde evli çifti farklı günlere yazarak aynı güne denk getirmeme başarısı ise görenlerin takdirini topluyor.

Gündem 01.03.2021, 11:21 01.03.2021, 13:01 Güler Sağlam
Sağlık Personeli Evli Çifte Nöbetli Mobing İddiası!

saglikpersoneliHABER.NET 0 530 557 83 93 nolu Whatsapp ihbar hattımıza gelen ihbar’da; Afyonkarahisar Emirdağ Devlet Hastanesinde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sağlık personeli çifte karşı nöbet listesi ile mobing uygulandığı iddia edildi. Gelen iddialara göre Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğünün evli olan sağlık personeli çiftin nöbet günlerini aynı güne denk getirmediği gibi gün aşırı nöbetlerle psikolojik baskı yaptığı söyleniyor.  Aylardır canla başla izinsiz, ek ödemesiz, asgari ücret seviyesinde maaşla çalışan sağlık personeline birde resmi prosedürlere dayanılarak yapılan uygulama şaşkınla karşılandı.

"ben böyle istiyorum" yaklaşımıyla sağlık personellerinin sık boğaz edilmesi, adeta hastaneden kaçırılmaya hatta meslekten istifa etmeye zorlandığı gelen bilgiler arasında. Öte yandan uygulanan mobingle sağlıkta yaşanan rezaletin boyutununun gözler önüne serildiği yorumları yapılıyor. 

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SESSİZ Mİ KALACAK?

Sağlık personeli çifte yapılan bu baskıya karşı Bakanlığın ve İl Sağlık Müdürlüğünün sessiz kalıp kalmayacağı bilinmiyor. 

TIKLAYIN

Şimdi soruyoruz;

Zaten pandemide yoğun çalışan sağlık personeli daha ne kadar eziyete mağruz kalınacak? Bütün Türkiye'nin alkışladığı sağlıkçılar, ücret adaletsizliği, izin yasakları gibi özlük sorunlarıyla uğraşırken, liyakatsiz yöneticiler tarafından nereye kadar ezilecek?

Sırtlarını bir yere dayayarak güçlerini oturdukları koltuktan alanlar, unutmayın ki: ‘Kul hesap yapsa da Allah’ın dediği olur’.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Fark 1 ay önce
Sitenizi ve sizleri tebrik ediyorum.lutfe. Bu haberleri lütfen yapın. İnanın binlerce sağlık çalışanı mobing görüyor. Ama seslerini çıkartamiyorlar. Belki bu haberleri idareciler omurda çalışan sağlıkçı ya zupmetmeye korkar
Barış 1 ay önce
Hastane yönetim “ Ali kıran baş kesen” anlayışı ile hareket edere insanları canlarından bezdirmiş adeta... zulüm payidar olmaz bilesiniz...
Emine 1 ay önce
Bizim sağlığımız için çalışan bu insanlara yardımcı olmak yerine bir de zorluk çıkaran idareye helal olsun(!) başka ne denir ki...
2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?