Sağlık Personeli Başbakan'ı Böyle Protesto Etti

Hemşireler ve acil bölümde çalışan doktorlar Belçika Başbakanı Sophie Wilmes'a sırtlarını dönerek protesto ettileri.

Sağlık Personeli Başbakan'ı Böyle Protesto Etti

Belçika Başbakanı Sophie Wilmes, başkent Brüksel’de ziyaret ettiği bir hastanede sağlık çalışanları tarafından protesto edildi. Hastanenin hemşire ve doktorları Wilmes’in hasteneye gelişi sırasında Başbakan’a sırtlarını döndüler.

Belçika’dan yansıyan görüntülerde Belçika Başbakanı Sophie Wilmes aracıyla Brüksel’deki Saint-Pierre hastanesine giriş yaparken, hemşireler ve acil bölümde çalışan doktorlar Başbakan’a sırtlarını döndü.

TIKLAYIN

Sağlık çalışanları protestoyu Wilmes’in bütçeden sorumlu bakan olduğu dönemde sağlık sektöründe yaptığı kesintilere dikkati çekmek için düzenlediklerini aktardı.

Wilmes ise koronavirüs salgınının yarattığı kriz ortamından sonra sağlık personeline ilişkin yeni düzenlemelerin yapılması gerektiğini belirtti.

Sputnik‘in Belçika basınından aktardığına göre, protestoyu düzenleyen temsilcilerle de görüşen Wilmes, diyaloğun önemine işaret etti.

Belçika’da, koronavirüs salgınında vaka sayısı son 24 saatte 345 artarak 54 bin 989’a ulaşırken, ölü sayısı da 9 bin 5 oldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 01:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
CANAN
CANAN - 6 ay Önce

TÜRKİYE DE OLSA O HASTANEYE BİLE YERİNDEN SÖKME CEZASİ VERİLİR.

Ayse
Ayse - 6 ay Önce

Avrupa'da İNSANLAR ülkeye hizmet ediyor.Burda ise Parti'ye hizmet olunca hak arama yapamıyoruz.BİZ DE BURDA KORKUDAN SIRTIMIZI DONUP GİDİYORUZ.

hem sag mem
hem sag mem - 6 ay Önce

bizlerde bu günleri görebilcekmiyiz.

SIRADAKİ HABER