Sağlık Personeli Ankara'da Banka Soygununu Engelledi

Ankara'da bir bankanın şubesine düzenlenen silahlı soygunu engellerken soyguncunun kurşunlarıyla yaralanan 66 yaşındaki Cengiz Sever Çetinkaya hayati tehlikeyi atlattı. Çetinkaya, "Ben devletimin bankasını soydurmam, bileyim ki öleceğim yine de soydurmam" dedi.

Gündem 16.12.2020, 09:25 Güler Sağlam
Sağlık Personeli Ankara'da Banka Soygununu Engelledi

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde dün sabah banka şubesinde meydana gelen olayda, yüzünde maske bulunan M.A. adlı şüpheli, elindeki tabanca ile içeriye girdi. M.A., tabancayı çıkarıp, gişe memurlarından kasadaki paraları çantaya doldurmalarını istedi.

M.A., yaklaşık 30 bin TL ile bankadan çıkarken, üzerine atlayan Cengiz Sever Çetinkaya tarafından engellendi. Çıkan arbedede Çetinkaya, M.A.’nın silahından çıkan kurşunlarla yüzünden ve göğsünden yaralanırken, elindeki tabancayı da almayı başardı. M.A. daha sonra banka güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilip, gelen polis ekiplerine teslim edildi.

Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda bankanın soyulmasını canı pahasına engellerken yaralanan Çetinkaya, Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Kurşun göğsünden girip, arkadan çıkan Çetinkaya, hayati tehlikeyi atlattı. Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’nden emekli olan iki çocuk babası Cengiz Sever Çetinkaya, yaşananları şöyle anlattı:

BANA BİR SOPA VERİN

TIKLAYIN

– Sabah ekmek aldıktan sonra eve dönüşte pasajda çay içerken, elinde silah olan birisinin banka şubesine girdiğini öğrendim. Önce güvenlikçi falan sandım. Sonra soyguna geldiğini anladığımda “Bana bir sopa verin. Eline vurup silahı düşüreceğim” dedim, sopa bulamadım. Sonra dışarıdan bankanın içine doğru baktım. Elinde silah doğrultmuş millete, parasını topluyor. Herkesi yere oturtmuş, elleri başlarının üstünde bekliyorlar.

BİRİNCİ MERMİ GÖĞSÜMDEN GİRİP ÇIKTI

– Memurlar oturmuş, ellerini kaldırmış bekliyorlar. İçeride bir sürü adam var, ‘şunları kurtarayım’ dedim. Tam giriş kapısından çıkarken yakaladım adamı, maskeyi çektim aldım suratından, sonra yumruk attım. O arada silah patladı. Birinci mermi göğsümden girip çıktı, ikinci mermi de suratımı sıyırdı. Sonra silahı aldım hengamede elinden. Vuruldum, acımaya başladı.

BEN O BANKADAN YILLARCA MAAŞ ALDIM

Yan yan oradaki oturaklara elimde silahla gittim. Orada adama “Kalıbına baksalar seni adam sanırlar” dedim. Ben böyle durumlara tahammül edemem, yaptığım işi Allah rızası için yaparım. Ben devletimin bankasını soydurmam, bileyim ki öleceğim yine de soydurmam. Benim amacım ve beklentim de yok. Ben o bankadan iyi kötü yıllarca maaş aldım. Benim bankada bir geçmişim var. Biz bu vatan bu devlet için varız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?