Sağlık Ordusunu Böyle mi Güçlendiriyorsunuz?

Ankara Üniversitesi Hastanesinde sağlık emekçilerine verilen öğle yemeğinin görüntüsünü paylaşan Devrimci Sağlık İş Sağlık Bakanı'na sordu: Sağlık Ordusu'nu böyle mi güçlendiriyorsunuz?

Gündem 11.12.2020, 08:43 11.12.2020, 08:45 Güler Sağlam
Sağlık Ordusunu Böyle mi Güçlendiriyorsunuz?

Devrimci Sağlık İş Sendikası, Twitter hesabından Ankara Üniversitesi Hastanesinde sağlık emekçilerine verilen öğle yemeğinin görüntüsünü paylaştı. Pet bardakta çorba, küçük bir meyve suyu ve marul ile beyaz peynirden oluşan menüye tepki gösteren Devrimci Sağlık İş, salgınla mücadele eden sağlık emekçilerini koruyacak, bağışıklığını güçlendirecek beslenme hakkını istediklerini belirtti.

TIKLAYIN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen sendika, “Siz sağlıkçıları böyle mi koruyorsunuz, salgınla mücadele eden “Sağlık Ordusu”nu böyle mi güçlendiriyorsunuz?” diye sordu.

Devrimci Sağlık İş, yaptığı paylaşımda, “Ankara Üniversitesi Hastanesinde sağlık emekçilerine reva görülen öğlen yemeği. Salgınla mücadele eden sağlık emekçilerini koruyacak, bağışıklığını güçlendirecek bir beslenme hakkı istiyoruz”

“Siz sağlıkçıları böyle mi koruyorsunuz, salgınla mücadele eden “Sağlık Ordusu”nu böyle mi güçlendiriyorsunuz? @drfahrettinkoca”

“Bu da başka bir hastanenin yemek menüsü. Pek çok hastanede durum malesef aynı. Bir kaç hastane dışında yemekhanelerin hepsi taşeron şirketlerde. Üç beş kuruş maliyet hesabına hayatımızı tehlikeye atıyorsunuz,” denildi.

Yorumlar (14)
sağlıkçı 1 ay önce
Ekmeğin arasındaki kaşar peynir gayet büyük ve doyurucu, o kaşarla bir aile bir iki gün kahvaltı yapıyor, kıymetini bil şükret ve görevine devam et, bence laf üretmeyin iş üretin.
mert 1 ay önce
Ben sizin sağlıkçı olduğunuzu düşünmüyorum.Sağlıkçı olmayan lütfen yorum yapmasın.
YERSEN 1 ay önce
Duyanda açlıktan bi deri bi kemik kaldılar sanır. sözde birde devrimci olacaklar kapitalist sistemin oyuncağı olmuş pos bıyıklılar yine fitne peşinde
KAHRAMAN KEDİ 1 ay önce
her gün ejder meyvesi , japon elması yiyecek değiliz
sağlık çalışanı 1 ay önce
senin gibi şükürcüler olduğu sürece sağlıkçılara hiçbir şey verilmez çünkü biz kendi içimizde bütün değiliz bak mebe adamlar birlik yatarken bile haklarımız diye zerzenişte bulunuyorlar biz birbirimizi yiyoruz devam edin
sebnem 1 ay önce
hayır hayır mesele nedir bağışıklık sistemini güçlendirici bir rasyon oluşturulması gerçekten haklılar evine yorgun giden doğru dürüst beslenemeyen cok saglik elemanı vardir
Doğrusu 1 ay önce
Ya siz de abartmayın yaa. Lüks değil kötü bir menü de değil. Gayet normal.
Hemşire 1 ay önce
Bunu bulamayanda var.
AYIP BE 1 ay önce
NORMAL Mİ? O İNSANLARIN BU YOĞUN TEMPODA ÇALIŞMASI DA NORMAL DEĞİL VİCDANSIZLIK YAPMAYIN BİRAZ VİCDAN OLSUN İNSANDA...
Ankara 1 ay önce
Ankara Destek te böyle ekmek arası peynir ile meyve suyu vermişti filyasyon ekibine çok değişen bişey de yok
Süleyman 1 ay önce
Filyasyondakiler böyle zor şartlarda çalışırken, Ankara Destek Başkanlığında Hemşire tahakkuk da hemşire satınalmada, hemşire evrakda orda burda çalışıyor...Filyasyon ekibini düşünen kim? Ankara Desrteğin derdi 2 hafta önce Bakanlığın Red verdiği kişi Ankara Destek ve Sendike işbirliğiyle Destek Başlan Yardımcısı yapmak filyasyon ekibinin yemeğini düşünen kim?
06 Angara 1 ay önce
Sağlıkçıya Alkış yeter, Sadettin ler dw Köpekler de bitmez, malesef
Sendika 1 ay önce
Filyasyon ekiplerine Ankara Destek Başkanı Zübeyir de böyle ekmek aradı kaşar gönderiyordu Sadece 6 nolu Umut başkan sendika da karşı çıktı eleştirdi ekmek arası kaşarı diğer sendika şubeleri sus pus yandaş..Zübeyir de askeryeden alı an Gaziker FTR delojman da oturuyor, filyasyona gönderip ekmek arası kaşarı yese bi da filyasyon ekiplerine böyle yemek göndermez böyle yapmaz....
Sağlık 1 ay önce
Konya şehir hastanesinde hem de pandomim döneminde sağlık bakanlığının kapalı su ve çatal kaşıkların kapalı poşette verilmesine dair yazısı olmasına rağmen açık su ve çatal kaşık veriliyor. Firmaya iletildiği zaman bakanlık bizi bağlamaz diyorlar. Lütfen araştırın bu nasıl hastane işletmeciliği, bu nasıl bir anlayış.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-1
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?