Sağlık Müdürünün Yüksek Maaş Almak İçin Mutemet Görevlendirdiği Yalan Çıktı!

Kocaeli Halk Gazetesi tarafından gündeme getirilen İl Sağlık Eski Müdürü Şenol Ergüney ve 2 Başkanın öğretim üyesi anteti kullanarak yüksek maaş aldıkları haberi yalan çıktı. Haber hakkında Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından saglikpersoneliHABER.NET sitemize gönderilen açıklamayı yayınlıyoruz.

Gündem 09.03.2021, 13:45 09.03.2021, 18:53 Güler Sağlam
Sağlık Müdürünün Yüksek Maaş Almak İçin Mutemet Görevlendirdiği Yalan Çıktı!

www.saglikpersonelihaber.net YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

5 Mart 2021 tarihlerinde internet gazetenizde yer alan “Sağlık Müdürü Hakkında Şok İddia: Yüksek Maaş Almak İçin Ayrı Bir Mutemet Görevlendirdi'” başlıklı haberler hakkında bilgi mahiyetindeki açıklamamız şu şekildedir;

Bahse konu haberde geçen iddialara istinaden; 663 sayılı Sağlık Bakanlığı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmündeki Kararname’nin 42. maddesi uyarınca sözleşmeli statüde çalıştırılmaları uygun görülen personelin ödemelerinin yapılmasında III Sayılı Cetvelde yer alan katsayılar doğrultusunda ücret ödemesi yapılmaktadır.

İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmış olduğu dönemler içerisinde Op. Dr. Şenol Ergüney ücret ödemelerinde Uzman Doktor sözleşme ücreti hesaplaması ile ödeme almıştır.

Op. Dr. Onursal Varlıklı Dr. Öğretim Üyesi unvanına sahip olduğu dönemlerinde (24.10.2019-03.11.2020) yukarıda yer alan 663 KHK III Sayılı Cetvelinde Doktor Öğretim Üyesi Statüsü yer almadığından kadrosunun hakedişi olan Uzman Doktor üzerinden sözleşme ücreti hesaplaması ile ödeme almıştır.

Op. Dr. Muhammed Coşkun Güler ücret ödemelerinde Uzman Doktor sözleşme ücreti hesaplaması ile ödeme almaktadır.

663 sayılı Sağlık Bakanlığı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmündeki Kararname’nin 42. maddesi uyarınca kişilerin ödemelerinde mevzuata uygun işlem tahsis edilmiştir. Bunu haricinde mevzuata aykırı ödeme yapılması söz konusu değildir.

Yayınlanan haberin gazetenize iletilen bilgi eksikliğinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinin önemi açısından haberin düzeltileceğine inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. 05.03.2021

KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

NE OLMUŞTU?

Bir İl Sağlık müdürü uzman doktor 20 bin TL'li rakamlarla maaş alırken, öğretim üyesi, Doçent ve Profesör sınıflarına göre maaşlar 35-38 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Sağlık Müdürü başta olmak üzere diğer 2 Başkanında ayrı bir mutemet kullanarak öğretim üyesi sıfatıyla yüksek maaş aldıkları çok ciddi iddialar arasında denilerek Kocaeli Halk Gazetesi tarafından gündeme getirilmişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
CovidAcilDr 5 ay önce
İl Sağlık Müdürlükleri'ne Müfettişler yollansa ne pislikler döndüğünü çok iyi görecekler!
..... 5 ay önce
elhamdülillah, yimek ne sarıyaaa beeeee
KRALX 5 ay önce
SAĞLIKPERSONELİHABER.NET ÖNCELİKLE BU VE BENZERİ CESURCA PAYLAŞIMINIZDAN, HABERİNİZDEN DOLAYI SİZLERİ KUTLUYORUM. ZİRA DİLSİZLERİN DİLİ, BİR ŞEYLER YAPIP HAKKINI ARAMAYA ÇALIŞAN ANCAK SESİNİ DUYURAMAYANLARIN SESİ OLMAYA DEVAM EDİYORSUNUZ.
SİZLERDEN RİCAM: ŞANLIURFA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE DÖNEN, ARDI ARKASI KESİLMEYEN HAKSIZLIĞI DA DİLE GETİRMENİZDİR. ZİRA BİLE BİLE KANUNA AYKIRI HAREKET EDİYORLAR. ZULÜM YAPIYORLAR. ZULME ORTAK OLUYORLAR. KANUNDA PERSONEL AKTİF OLARAK NEREDE ÇALIŞIYOR İSE ORANIN PERFORMANSINI ALIR DERKEN BUNLAR YILLARDIR BİTMEYEN GEÇEİCİ GÖREVLENDİRMELER İLE TORPİLLİ PERSONELLERİNİN ELLERİNDEN TUTUYORLAR, ONLARI KOLLUYORLAR. MÜDÜRLÜKTE ÇALIŞTIRIP PERFORMANSINI İSE HASTANEDEN ÖDÜYORLAR.
Ali CAN 5 ay önce
yerel basın hiç bir şekilde güven vermiyorsunuz o nedenle sizleri kaale alan yok suskunlukları bundandır hepiniz 1 sigaralık adamlarsınız tüm yerel basın için söylüyorum bunu
Karadenizli 5 ay önce
Hiç utanmadan arlanmadan nasıl böyle bir yalan haber yazmışlar? İnsanlar hakkında nasıl kolayca iftira atılabiliyor? Kişiler hukuk karşısında hakkını aramaya kalksalar kesin eleştiri hakkı, basın özgürlüğü vs. denecektir. Ama adalet birgün hepimize lazım olacaktır. Maalesef müfteriler için yasal ortam çok müsait. Herkes şapkasını önüne koyup iyice düşünmeli vesselam.
KÖRFEZLİ 5 ay önce
Bu Halk gazetesi denen şeyin işi gücü yalan haber yapmak. Yazdiklarının çoğu seviyesiz aslı astarı olmayan şeyler Basının yüz karası bunlar.
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?