Sağlık Müdürüne Zor Sorular: İnceleme Başlatacak mı?

Geçtiğimiz günlerde İzmir'de açılması beklenen Dünya Göz Hastanesi hakkında iddiaları Medya Ege'de yayınladık. İddialar hakkında sorularımızı Dünya Göz Hastanesi yetkililerine yönettik ama sorularımız yanıtsız kaldı.

Gündem 05.05.2021, 13:41 05.05.2021, 13:51 Güler Sağlam
Sağlık Müdürüne Zor Sorular: İnceleme Başlatacak mı?

Hastanenin imar planıyla ilgili yasa dışı işlemler olduğu, hastane projesinin imar durumuna uygun olarak yapılmadığı, yoğunluğun attırıldığı, binanın zeminiyle ilgili ciddi sorunlar olduğu iddiaları ile ilgili İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Burak Öztop ve yetkililerinin inceleme başlatıp, başlatmayacağı kamuoyu tarafından merak edilir oldu. Dünya Göz Hastanesi'nin binasının yapılması ile ilgili ciddi sorunlar olduğu ve halk sağlığını tehdit ettiği için sorularımızı yeniliyoruz. 

İşte Dünya Göz Hastanesi’ne yönelttiğimiz sorular;

  1. İmar Durumu imar planlarına Uygun OLUP olmadığı
  2. Projenin imar Durumuna uygun OLUP olmadığı
  3. Projenin İmari binaya Uygun OLUP olmadığı
  4. Yoğunluk artışının OLUP olmadığı
  5.  Yola tecavüzün OLUP olmadığı
  6. Taban alanı: Yapının parsele oturacak bölümünün yatay izdüşümünde kaplayacağı alandır tanımlamasına Uygun mudur?
  7. Yapı İnşaat Alanı: Işıklıklar hariç, bodrum kat, asma kat, çatı Arasında Yer Alan Mekanlar ortak alanlar DAHİL yapının İnşa edilen tün katlarının Toplam alanıdır tanımlamasına Uygun mudur?
  8. Bina Yüksekliği: Binanın kot Aldığı noktadan saçak seviyesine Kadar Olan mesafedir. İmar planı yönetmelikte öngörülen yüksekliktedir tanımlamasına Uygun mudur?
  9. Zemin kat taban kotu: Zemin kat taban seviyeleri binaların kot Aldığı cephesinde (+ -0,00) kotunun Altına düşemez kotunun için üstüne çıkamaz) 1,00 ( ve, Onu koşulda Azami  bina yüksekliği aşılamaz. Tanımlamasına Uygun mudur?
  10. Tabi zemin: Arsanın hafredilmemiş / veya doldurulmamış durumudur. Tabi zeminde, ilgili idarece yol kotu tutanağı düzenlemeden, hiçbir şekilde kazı veya dolgu yapılamaz. Aksi takdirde İmar kanununu 40 42’inci maddeleri uyarınca İşlem Yapılır Mevzuatı Uygulanmış mıdır?

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
1453 5 ay önce
Yine bomboş ne amaca yönelik olduğu çok belli olan bir haber yapmışsınız.Zor soruymuş;))) nezamandan beri bina zeminiyle ilgili sorunlara il sağlık müdürü bakıyor ? Siz müdürlükleri karıştırdınız herhalde;)))
Hacı abi 5 ay önce
Şaka gibi bir habere imza atmışsınız gerçekten.İyi madem ben de il sağlık müdürüne zor bir soru sormak istiyorum;))) Depremde yıkılan binaların zemininde ve özellikle muteahhitlerin çimento ve demirden çaldıklarıyla ilgili olarak çok ciddi iddalar var. Bu konuyla ilgili olarak herhangi bir soruşturma açmayı düşünüyormusunuz ;)))
sağlık olsun 5 ay önce
il sağlık müdürü ekibini kontrol etsin son 9 aydır ne oldu... başkan ağa tespihiyle il sağlık koridorlarında şahlanıyor mübarek çok güzel çalışmaları var personeli savunuyor herkes memnun mutlu burak hocam...sendikacılar maşAllah destan yazıyorlar. çok güzel ilişkiler var
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?