Sağlık Müdüründen Örnek Davranış: Eşiyle Beraber Gönüllü Olarak Enkaz Altında Kalanları Kurtarmaya Çalışıyor!

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Caner Çelik ile eşi Gökçen Tuğçe Yıldız Çelik, gönüllü olarak İzmir'deki depremde enkaz altında kalanları kurtarmaya çalışıyorlar.

Gündem 03.11.2020, 15:28 03.11.2020, 15:29 Güler Sağlam
Sağlık Müdüründen Örnek Davranış: Eşiyle Beraber Gönüllü Olarak Enkaz Altında Kalanları Kurtarmaya Çalışıyor!

Kastamonu'nun Taşköprü İlçe Sağlık Müdürü Dr. Caner Çelik ile Kastamonu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli eşi Gökçen Tuğçe Yıldız Çelik ile gönüllü olarak Ulusal Medikal Kurtarma Ekibine (UMKE) katılarak İzmir depreminde görev aldı.

UMKE ekipleri ile bölgede kurtarma çalışmalarına katılan Dr. Çelik, enkazda kalan anne Seher Perinçek ve 3 çocuğunun 23 saatin ardından kurtulmasında görevli ekibin içinde yer aldı.

Gökçen Tuğçe Yıldız Çelik ise 14 yaşındaki İdil Şirin'i 58 saat sonra enkaz altından çıkaran ekipte görev aldı.

İlçe Sağlık Müdürü Caner Çelik, AA muhabirine, depremi duydukları an eşiyle birlikte gönüllü olarak isimlerini UMKE'ye yazdırdıklarını ifade ederek, "Kastamonu UMKE ile deprem alanına geldik ve çalışmalarımıza başladık. Eşim ile birlikte bir hayat daha kurtarmak için buradayız. Umudumuzu hiçbir an yitirmiyoruz. Her bir depremzedemizin yeniden hayata bağlandığını görmek bizi de ayrıca hayata bağlıyor ve ne kadar doğru bir karar verip buraya geldiğimizi anlıyoruz." dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Can sıkıntısı 11 ay önce
Koskoca ilçeyi bırakıp maceraya koştuğuna göre koltuk sana fazla geliyor. Orda lüzumundan çok ekip vardı zaten. Herkes bir şovpeşinde
Sağlıksız sağlıkçı 11 ay önce
Böyle şov icin gidip enkazın üzerine çikiyorsunuz ya orada calisan arkadaslara ayakbagi olmaktan baska bir ise yaramiyorsunuz ama şovunuzu yapip medyatik olacaksiniz ya lazım tabiki elinize bir beton parcası alıp kenara attınız mı ne yaptınız çok merak içerisindeyim
uzm 11 ay önce
ilçe filiasyonları tam herhalde de izmire gidebilmiş arkadaşlar
bilgisayar İş 11 ay önce
ENKAZ ALTINDA HAYAT kurtarmak iki kahraman helal olsun size iyi ki varsınız
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?