Sağlık Müdüründen Eşine Torpilli Atama: Maaşı 10 bin lira arttı iddiası!

Tekirdağ Sağlık Müdürü Cengiz Becerir'in Sağlık Bakanlığı’na 3 defa yazı yazarak eşi Hülya Becerir’in Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı olarak atadığı iddia edildi. Bakanlık tarafından ataması 2 defa reddedilen Hülya Becerir’in önce vekaleten daha sonra ise asaleten ataması yapılması tepki çektiği yerel basına yansırken, Becerir’in maaşı bu atamayla 7 bin 700 TL’den 17 bin TL’ye yükseldiği de iddialar arasında yerini aldı. Becerir eşini atamasıyla ilgili ise “Eşimi bakan fark etti o atadı” savunması yaptı.

Sağlık Müdüründen Eşine Torpilli Atama: Maaşı 10 bin lira arttı iddiası!

BAKANLIK 2 DEFA REDDETTİ

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ Sağlık İl Müdürlüğü görevini yürüten Cengiz Becerir, doktor olan eşinin Tekirdağ Halk Sağlığı Başkan yardımcılığı görevine atamak için bakanlığı 2 adet talep yazısı yazdı. Bakanlığın 2 kere red yazısına rağmen pes etmeyen Becerir, 2018 yılında bakanlığa eşi için bir talep yazısı daha yazdı. Hülya Becerir 2018 yılında bakanlığın uygun yazısı üzerine Eşi Cengiz Cengiz Becerir’in olur yazısı ile vekaleten Halk Sağlığı Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Eşine Torpilli Atama Haberleriyle Gündeme Gelen Sağlık Müdürü Görevden Alındı! haberi için tıklayınız

ÖNCE VEKALETEN SONRA ASALETEN ATANDI

Torpilli Atamayla Gündeme Gelen Sağlık Müdürü Emekli Oldu! haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Becerir’in atama görevlendirme yazsının altında ise eşi Cengiz Becerir’in onay imzası olduğu görüldü. 2018 yılında Sağlık Müdürü Cengiz Becerir’in oluru ile başkan yardımcığı görevine atanan Hülya Becerir yakın zamanda ise asaleten atandığı kaydedildi. Yine Hülya Becerir ise Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan denetlemede D başarısız not aldığı kaydedildi.

7 BİN 700 TL’DEN 17 BİN TL’YE YÜKSELDİ

Eşinin oluru ile Başkan Yardımcısı olan Hülya Becerir’in maaşının biranda 7 bin 700 TL’den 17 bin TL’ye çıktığı kaydedildi.  Konuyla ilgili telefonla eşinin oluruyla bu göreve atanmasının sorulduğu Hülya Becerir, “Ben bu konuda telefonda bilgi vermek istemiyorum” dedi.saglikpersonelihaber.net

BAKAN BEY FARK ETTİ EŞİMİ ATADI

Eşinin kendi oluru ile atanması ile ilgili telefonda soruları yanıtlayan Cengiz Becerir, “Eşim doktor olarak görev yapıyor. Uzun süre atanmadı. Bakan bey bunu fark etti. Yıllardır aynı görevi yaptığı için doğal olarak normal pozisyonuna getirdi. Benim de görevim bitti zaten. Bakanlık haziran ayında biten görev süremi  pandemi nedeniyle maalesef uzattı. Ağustosta bırakıyorum. İçiniz rahat olsun. Ben bu bırakma kararını aylar önce verdim. Pandemi sebebiyle görevim uzadı. Bazı işler var içi beni dışı seni yakıyor. Neticede görevimi yapıyorum. Daha da ötesi yok yani. Görevini bırakmış olarak rahat bir şekilde insanların içinde gezebiliriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 22:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri
Nuri - 4 ay Önce

Sağlık müdürü eşini başkan yardımcısı yapsın.Başkanlarda eşlerini hastane müdürü yapsın.Başkan yardımcıları da eşlerini hastane müdür yardımcısı yapsın.Ondan sonra benim gibi garibanlarda (diğer adıyla enayilerde) görevde yükselme sınavı çıkacak diye beklesin.
Bunun adı adaletsizliktir,zulümdür, hak yemektir, çalışanı hiçe saymaktır.
Ve bunu yapanlara da, göz yumanlara da hakkım, hakkımız HARAM olsun.Haram zıkkım,zehir olsun.

Mustafa
Mustafa @Nuri - 4 ay Önce

Sende sanırım bir lisans programı bitirmişsin ama bizim hastanede de herkes bişeyler bitiriyor mesaisinin yarısını hastanede ders çalışarak .... baştan ayağa harama bulaşmış bir sistem ...

Www
Www @Nuri - 4 ay Önce

Haram etmene gerek yok zaten öyle, millet çatır çatır parasını afiyetle yiyor. Bırak eşini ev kadını, müzik öğretmeni, kunfucu, imam, milli eğitimde memur, reprezant vs müdür oluyor. Gayet rahat bir şekilde maaşlarını da yiyorlar. Sen haram etsen ne olur etmeden ne olur.

Alaaddin Gözükara
Alaaddin Gözükara - 4 ay Önce

İyi becermiş

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 4 ay Önce

Yiğin beyler yiğin... Çürüme var sayın idareciler, bürokratlar, memurlar ne oluyor size ne bu makam sevdası bırakın artık bu hırsı. Eğer bunu bir yetkili okuyorsa Allah rızası için sözleşmeli ücretleri kendi kadrosundaki aynı personelin aldığı tutarı geçmesin...

Exsen
Exsen - 4 ay Önce

İl saglık ve aile müdürlüğü ne çevirmişler...

0101
0101 - 4 ay Önce

Daha iyisini mi bekliyorsunuz. Aysbergin görünen yüzü...

Ahhh
Ahhh - 4 ay Önce

Allah şahit bunu ehli küfür yapmaz. Cehennem azabı elim olsun

cabbar
cabbar - 4 ay Önce

adamda ne taşş.k varmış beee

Tuhaf
Tuhaf - 4 ay Önce

müdürüm çoluk çocuk yok muydu onlara da birer makam tahsis etseydiniz. yoksa eş dost akrabaları deneyin. o da olmadı bana tahsis edin aylığın yüzde 25 i sizin. sonuçta liyakat önemli değil.

İSTATİSTİKÇİ
İSTATİSTİKÇİ @Tuhaf - 4 ay Önce

MERAK ETME YETMİŞ İKİ SÜLALESİNİ İŞE SOKMUŞTUR ZATEN FARKLI KURUMLARDA


SIRADAKİ HABER