Sağlık Müdürü Yavuzyılmaz’dan hastaneye kaldırılan çocuklar hakkında açıklama

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, 8 öğrencinin kızarıklık ve kaşıntı şikayetiyle kaldırıldığı hastaneye giderek sağlık durumları hakkında bilgi aldıktan sonra ailelerine de bilgi verdi. Tahlilleri ve tetkikleri tamamlanan öğrencilerin taburcu edileceğini söyleyen Yavuzyılmaz, çocuklarımızı sırasıyla taburcu edeceğiz dedi.

Sağlık Müdürü Yavuzyılmaz’dan hastaneye kaldırılan çocuklar hakkında açıklama

Balıkesir Sındırgı ilçesinde İbrahim Ethem Akıncı İlkokulunda öğrencilerin henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı 8 öğrencinin vücudunun çeşitli yerlerinde ders sırasında kızarıklık ve kaşıntı şikayetleri başladı. 112 Sağlık ekiplerine haber verilmesine üzerine okula giden ekipler, 8 öğrenciyi Sındırgı Devlet Hastanesine kaldırdı.

TIKLAYIN

Öğrencilerin yapılan ilk incelemesinde ciltlerinde kızarıklık olduğu görüldü. İlk müdahaleleri ve tahlilleri yapılarak ailelerine bilgi verildi. Öğrencilerden 3'ü detaylı tetkik için Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesine sevk edilirken, tahlilleri yapılan öğrenciler taburcu edilmeye başlandı. İl merkezi ve çevre ilçelerden gelen 8 ambulans görev yaparken, AFAD, BASKİ, Emniyet ve İtfaiye ekipleri de olay yerinde incelemede bulundu. AFAD'ın ilk raporuna göre sıvı sabun ve yüzey temizleyicisinin aynı renkte olması nedeniyle lavabolara yüzey temizleyicisinin konulduğu belirlendi. Yaşanan olayda çocukların hayati tehlikesinin bulunmadığı kaydedilirken, Kaymakam Zafer Oktay ile Sındırgı Belediye Başkan Vekili Yücel Karan olayla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Öğrenci velileri hastane bahçesini doldurarak bilgi almaya çalıştı.

"ÇOCUKLARIMIZIN HAYATİ TEHLİKELERİ YOK"

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Sındırgı Devlet Hastanesine gelerek öğrenci velilerine açıklamada bulundu. Yavuzyılmaz öğrencilerin hayati tehlikesinin olmadığını belirterek, "Çocuklarımızı alerjik reaksiyondan uzaklaştırmak için hastaneye yıkayarak aldık. Tahlilleri ve tetkikleri en ince ayrıntısına kadar yapıldı. Çocuklarımızı sırasıyla taburcu edeceğiz. Diğer konu ile ilgili incelemeler devam ediyor. Önceliğimiz çocuklarımızın sağlığıydı. Çok şükür durumları iyi" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 07:42

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER