Sağlık Müdürü Vatandaş Gibi Sıraya Girdi, Muayenesi Bitince Sessizce Gitti!

Geçtiğimiz 21 Mayıs gecesi, Erzurum ADSM'ye Erzurum Sağlık Müdürü Gürsel Bedir gidiyor.Bedir, bir vatandaş gibi çocuğunun acil diş problemi nedeniyle gittiği merkezde sıraya giriyor. İlgililerin verdiği formu dolduruyor. Sonra Diş Hekiminin karşısına çıkıyor. Çocuğun problemi gideriliyor. Dr. Gürsel Bedir, teşekkür ediyor ve bir vatandaş gibi merkezden ayrılıyor.

Gündem 08.06.2020, 11:34
Sağlık Müdürü Vatandaş Gibi Sıraya Girdi, Muayenesi Bitince Sessizce Gitti!

Günümüzde pek rastlanılmayan bu davranışa tanık olan Diş Hekimi Muhammet Yasin Odabaşı da durumu ‘Örnek olması dileğiyle’ Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) yazıyor. Odabaşı yazısında şöyle diyor:

TIKLAYIN

“İstese gecenin o saatinde başhekimimiz dahil bütün yöneticileri hastaneye toplayıp, hasta kayıtta hiç sıra beklemeden işlemlerini yaptırabilirdi. Sadece sağlıkta değil bütün devlet kurumlarında olması gereken yönetici davranışından ötürü kendim ve bütün meslektaşlarım adına kendisine teşekkür ediyorum.”

Duyduğum kadarıyla vatandaşlar daha çok bir birlerini ya da  kurumları şikayet etmek için CİMER’e yazarmış. Onun için Diş Hekimi Odabaşı’nın yazdıklarını önemsedim. Ne diyelim belki ‘örnek olur.’

Kadir Sabuncuoğlu/Erzurum Olay

Yorumlar (2)
Şov'da level atlamak 5 ay önce
Bir de bunu haber yaptırtıyor aferin il müdürü sözleşme öncesi güzel takla
Hayrettin inci 5 ay önce
Adamın sözleşmesi 2021 sonuna kadar, kişi kendisi gibi bilir işi.
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?