Sağlık Müdürü: Pozitif ve temaslı sağlık çalışanlarından maddi kesinti yapılmayacak

Erzurum Sağlık Müdürü: Pozitif ya da temaslı arkadaşlarımızın özlük haklarında kısıtlama veya maddi kesinti yapmayalım. İdareciler olarak personelimizi böyle durumlarda idare etmek, destek olmak, onlarla omuz omuza olmak ve onları üzmemek asli görevimizdir.

Gündem 25.11.2020, 20:56 25.11.2020, 21:01 Güler Sağlam
Sağlık Müdürü: Pozitif ve temaslı sağlık çalışanlarından maddi kesinti yapılmayacak

Erzurum Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele eden sağlıkçılara destek vermek amacıyla, 60 yaş üzeri personelin evden çalışmalarını sağlayarak, pozitif ve temaslı personelden ise ücret kesintisi ve özlük haklarında kısıtlama yapılmaması talimatı verdi.

Kentteki hastanelerde pandemiye karşı fedakarca görev yapan sağlık çalışanları için çalışma yapan Bedir, bağlı kurum yöneticilerine personelin haklarının korunması ve mağdur edilmemesi için yazılı talimat gönderdi.

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarından 60 yaş üzerindekilerin bu ve önümüzdeki hafta evden çalıştırılmasını isteyen Bedir, şunları kaydetti:

"Personel odalarında sadece tek personel olacak tarzda planlama yapıp diğer arkadaşlarımızı filyasyona gönderelim. Böylece hem filyasyon ekiplerimizi rahatlatmış olacağız hem de odalarda bulaş riskini azaltacağız. Binalarımızda dinlenmeler dahil, asla maskesiz personele izin vermeyelim. Maskesiz gelen hastaların da maske takmalarını temin edelim. Sağlık personelimize çok yük bindi, onları imkan varsa zaman zaman dinlendirelim. Ayrıca pozitif ya da temaslı arkadaşlarımızın özlük haklarında kısıtlama veya maddi kesinti yapmayalım. İdareciler olarak personelimizi böyle durumlarda idare etmek, destek olmak, onlarla omuz omuza olmak ve onları üzmemek asli görevimizdir."

İl Sağlık Müdürü Bedir, yazısında, Kovid-19 salgını sürecinde özveriyle çalışan tüm kahraman sağlık ordusuna teşekkür ederek, Kovid-19'dan hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, hastalara acil şifalar diledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Ne kesintisi 2 ay önce
Sanki döner sermaye veya nöbet parasımı alınıyorki elimize geçen asgari ücretin biraz üstü bırakın şov yapmayı...
. 2 ay önce
Yayınlanan yönetmelik gereği zaten kesilmesi mümkün değil
T akbulut 2 ay önce
Dr gürsel bedir yılın en iyi saglik muduru ve onur ödülü almalı bu kadar güzel düşünceli insana saygı duyarim
esesli 2 ay önce
zaten yönetmelik gereği kesilmeyecek
İzzet Alpak 2 ay önce
Helal olsun müdür beye, örnek olsun inşAllah.
Ruhsuz 1 ay önce
Böyle bir açıklama yapılması bile saçma.nasıl bir müdürsün sen ya.hangi kurumda kesiliyor covid olunca
1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?