Sağlık Müdürü Personel Lojmanını Balık Tutmak İçin mi Boşalttırdı?

50 kişinin lojman başvurusu bekleme de iken yalıkavak mahallesinde 4 adet lojmanda iddialara göre 2 sağlık personeli, 1 112 personeli , 1 ticaret ile uğraşan esnaf nasıl ikamet edebiliyor? Sağlık İl Müdürü sayın İskender Gençer bunları bilmiyor mu yoksa görmezden mi geliyor? sağlık bakanlığına ait olan bina 112 binası olarak kullanılacak deyip oturan personeli çıkarıp yazın misafir haneye çevirip hatta yazın balık tutmaya gelip kalan il müdürü kendi zevki için mi boşalttı?

Gündem 09.09.2021, 13:39 09.09.2021, 14:41 Güler Sağlam
Sağlık Müdürü Personel Lojmanını Balık Tutmak İçin mi Boşalttırdı?

Türkiye’de Covıd 19 salgını Sağlık Bakanlığı tarafından 11 mart 2020 tarihinde açıklandı. Açıklandığı günden bu güne kadar sağlık personellerinin özveri içinde nasıl çalıştığını, evlerine, aileleri ile bile birlikte olamadıklarını hatta çok sayıda sağlık çalışının covıd 19 yüzünden hayatlarını kayıp etiğini bilmekteyiz. Covıd 19 Pandemi başladığından bu yana bir çok ilde sağlık çalışanların istifasını duymak ve bilmekteyiz.

Yaşadığımız Muğla ilimiz ve ilçelerimizde ne kadar istifa var sebepleri nelerdir neden sağlık çalışanları istifa ediyor veya neden tayin için başvuru yapıp gitmeye çalışıyorlar. Bu soruyu Muğla tabipler birliği odası başkanı Sayın Cafer Şahin beye sorduğumuzda Muğla bölgesinde 30 istifanın olduğu ve bununla birlikte çalışmak isteyip ama çalışma koşularını ağır olduğu içinde çok sayıda emekli olduğunu söyledi.

Türkiye’nin en pahalı ilçeleri arasında olan turizminde gözde ilçesi bodrum da neden istifalar var diye çıktığımız araştırmamızda ekonomi ilk başta olmakla beraber kira sorunu karşımıza çıkıyor bodrum da 50 kişinin lojman başvurusu bekleme de iken yalıkavak mahallesinde 4 adet lojmanda iddialara göre 2 sağlık personeli, 1 112 personeli , 1 ticaret ile uğraşan esnaf nasıl ikamet edebiliyor. Sağlık İl Müdürü sayın İskender Gençer bunları bilmiyor mu yoksa görmezden mi geliyor. yine iddialara göre Akyarlar sağlık bakanlığına ait olan bina 112 binası olarak kullanılacak deyip oturan personeli çıkarıp yazın misafir haneye çevirip hatta yazın balık tutmaya gelip kalan il müdürü kendi zevki için mi boşalttı, Ortkent’te bulunan ve 4 yıldır boş olarak duran personel lojmanları neden boş tutuluyor.

***

Covıd 19 pandemi nedeniyle sağlık çalışanların yıllık izinleri onaylanmıyor iddialara göre yazılı bilgilendirme yapılmadan yıllık izinler neden bu zor durumda çalışan personellere verilmiyor. Birde sanki çok kolay ve rahat ortamlarda çalışıyorlarmış gibi başka ilçelere zorla görevlendirme yapılarak bu zor şartlarda çalışan personeli iyice zorlaştırıp sevdikleri işlerinden soğumaları hatta vaz geçmeleri sebep bu olabilir mi? Siz sayın yetkililere soruyorum bunun sorumlusu sağlık çalışanlarımı yoksa kurum amirlerinin yanlış yönetmesi midir.

Sağlık Bakanlığını bu konuların araştırılması için göreve çağırıyoruz.

Kaynak: Bodrum Sıcak Haber

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Wwwww 2 ay önce
Medyadan takip ettiğim kadarıyla il sağlık müdürü İskender beyin kırdığı cevizler bini geçti lakin sağlık bakanlığı tarafından halen bulunmaz Hint kumaşı muamelesi yapılıyor, elli yıldır il sağlık müdürü, her parti ile barışık biri, kim iktidara gelirse Dr İskender bey ile çalışırım diyor, nasıl oluyorda tüm siyasi partilerin nabzını tutuyor anlamadım, emekli oldu sağlık bakanlığı illede Dr İskender diye tutturdu ve uğruna ölüyorlar, bence nasıl her siyasi parti döneminde ayakta kalınırın formülü sayın İskender beye sorulmalı ve üniversitelerde yönetim dersi olarak okutulması diyorum. Helal size İskender hocam, bu gidişle on yıl daha müdürlük yaparsınız
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?