Sağlık Müdürü: Kullandığımız Kitler Arızalı Çıktı!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Kovid-19 merkez laboratuvarında "PCR testleri" için kullanılan kitlerin arızalı çıktığını belirtti. 3 gündür test sonuçlarının neticelenmesinde gecikmeler yaşandığını belirten İl Sağlık Müdürlüğü, firma tarafından yeni temin edilen kitlerle sorunun giderildiğini ifade etti.

Sağlık Müdürü: Kullandığımız Kitler Arızalı Çıktı!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin yapıldığı merkez laboratuvarda PCR testleri (Koronavirüs testleri) için kullanılan kitlerde yaşanan firma kaynaklı sorun nedeniyle ortaya çıkan gecikmenin giderildiğini bildirdi.

TIKLAYIN

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 merkez laboratuvarında "PCR testleri" için kullanılan kitlerde firmadan kaynaklı çıkan sorunun aşıldığı ve çalışmalara yeniden başlandığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"3 GÜNDÜR TEST SONUÇLARININ NETİCELENMESİNDE GECİKMELER YAŞANDI"

"Kovid- 19 merkez laboratuvarımızda PCR testleri için kullanılan kitlerin firma kaynaklı arızalı çıkması sonucunda 3 gündür test sonuçlarının neticelenmesinde gecikmeler yaşanmıştır. Bakanlığımızın destekleriyle bugün itibarıyla firma tarafından yeni temin edilen kitlerle bu sorun giderilmiştir. Vatandaşlarımızın beklenen testleri, yeniden çalışılmaya başlanmış olup sonuçları en kısa sürede netleşip bilgilendirileceklerdir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER