PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürü Ekibini Ak Partili Bakan, Milletvekili Akrabaları ve Eski Belediye Başkanları İle Doldurdu!

HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç'un kardeşi Konya'da İl Sağlık Müdürlüğü görevini 4 yıldır yürüten Prof. Dr. Mehmet Koç'un kadrosunu AKP’li bakan, milletvekillerinin akrabaları ve eski AKP’li belediye başkanlarıyla doldurdu.

Gündem 08.09.2021, 09:37 08.09.2021, 11:19 Güler Sağlam
Sağlık Müdürü Ekibini Ak Partili Bakan, Milletvekili Akrabaları ve Eski Belediye Başkanları İle Doldurdu!

Koç, birçok önemli göreve AKP'li bakan ve milletvekilleri akrabaları ile eski AKP'li belediye başkanlarını getirdi.

İŞTE GÖREVE GETİRİLEN AKP'LİLER

Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı'na AKP İl Başkanı Hasan Angı'nın dünürü Dr. Ahmet Ergin'i, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı'na ise AKP eski İl Başkan Yardımcısı olan Dr. Hasan Çiftçi'yi Başkan olarak görevlendirdi.

Müdür Koç, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın kuzeni Necati Elvan'ı Personel Hizmetleri Başkan Yardımcılığı'na getirirken, AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir'in oğlu Dr. Muammer Özdemir'i ve yine AKP Konya Milletvekili Tahir Akyürek'in kardeşi Dr. Bahattin Akyürek'i ise Sağlık Hizmetleri, İlaç ve Tıbbi Cihaz Başkan Yardımcılığına getirdi.

Müdür Koç, Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığına AKP Konya Milletvekili Abdullah Ağralı'nın kardeşi Dr. Yunus Ağralı’yı, Numune Hastanesi Başhekim Yardımcılığına AKP Çumra eski Belediye Başkanı olan Dr. Mehmet Oğuz'u,  AKP'li eski Halkapınar Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Ersüllü'yü de Ereğli Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü olarak atadı.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Hastane Müdürlüğü, Başkan, Başkan Yardımcılığı ve Başhekim Yardımcısı maaşları ise 10 bin TL ile 24 bin  TL arasında değişiyor.

“AKP'NİN AKRABA KAYIRMACILIĞI YURDUMUZUN HER TARAFINDA VAR”

Konya İl Sağlık Müdürlüğü'nde AKP'li kadrolaşmasına tepki gösteren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Burası AKP il başkanlığı değil, Konya İl Sağlık Müdürlüğü. Her seferinde bekadan bahsedenlerin gittiklerinde neyin bekasını düşündüklerini şimdi daha iyi anlıyoruz. Konya İl Sağlık Müdürlüğü'ndeki bu akraba kayırmacılığı maalesef ki yurdumuzun her tarafında var. Bu durum AKP iktidarının 20 yılda ülkemizi getirdiği nokta. Sağlıkta çağ atlattıklarını söyleyenler meğer kendilerine ve akrabalarına yaptıkları torpillerle çağ atlamışlar. Konya'da sağlık sektöründe yaşanan birçok sıkıntı ve sorunun sebebi işte bu liyakatsiz atamalar” diye konuştu.

HABER KAYNAĞI: SÖZCÜ

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (20)
Ali Arsız 5 ay önce
Parti yönetiminde olup da akrabalarını müdür yrd yapanları da unutmayalım. Özellikle konya açıktan atama cenneti. Market reyon görevlisi, otel çalışanı, işsiz kişiler vs vs..
HAKİKİ GERÇEKLER 5 ay önce
.
Ateşli zeliha 5 ay önce
Konya doğumevi hastanesini unutmuşlar.
Konya 5 ay önce
Sendika imkanlarını kullanarak millete zulmediyor ve düne kadar, bugün aleyhinde haber yaptırdığın Müdüre methiyeler düzüyordun.

Makam verilmeyince karşıya geçmiş gibisin.
Beyin cerrahiden arka arkaya aldığın iki aylık sahte rapor sana yaramamış. Sen yanlış doktora gitmişsin. Psikiyatriye gitsen sana ömür boyu rapor verir kafana göre takılırdın...
saglikci 5 ay önce
heryer öle niye şaşırdınız ki.
Kel Mahmut 5 ay önce
daha iki fonksiyon sorusunu çözemeyen müdürler var lise mezunu müdürler var
sonrada anadolu üniden diploma dagıtırken alınan diplomalarla müdürler var
hepsinin cvlerini sitelerden kaldırdılar neden çünkü hepsli lise ve anadolunun dagıttıgı diplomalı kişiler
yersen
liyakat degil riyakat
CovidAcil 5 ay önce
Butun mudurlukler boyle, gunaydin!
Ruhsuz 5 ay önce
Sağlık senin kazanımları bunlar işte
sağlıkçı 5 ay önce
birazıda sendikacı
!!!!!!!!!! 5 ay önce
nerdeeennnn nereeeyeeeee
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?