Sağlık Müdürü Edep, Adap ve İnanca Göre Kıyafet Talimatını Savundu!

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu imzasıyla yayınlandığı iddia edilen ve İstanbul'daki tüm sağlık tesislerine gönderilen talimat yazısı sosyal medyada tepkilere sebep oldu. Sağlık Müdürlüğüne bağlı kurumlara gönderilen yazıda sağlık personelinin giyeceği kıyafet standardının 'edep, adap ve inanca göre' uygun şekillerde uyarlanması gerektiği kaydedildi. Habertürk’e konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu da, yazıyı kendisinin yazdığını ve arkasında olduğunu ifade etti.

Gündem 05.01.2020, 20:30 06.01.2020, 06:59 Güler Sağlam
Sağlık Müdürü Edep, Adap ve İnanca Göre Kıyafet Talimatını Savundu!

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün, kentteki sağlık kurumlarına ilettiği bir talimat yazısı sosyal medyada tepkilere neden oldu. Hastane ve benzeri kurumlara gönderilen yazıda sağlık personelinin giyeceği kıyafet standardının 'edep, adap ve inanca göre' uygun şekillerde uyarlanması gerektiği kaydedildi.

TIKLAYIN

Yazıda "Hem personelin hem de hizmet verilen kurumumuzun saygınlığı açısından ekteki standartlara uyulması, gerektiğinde ana model, desen ve renkler korunarak edep adap ve inanca göre uygun şekillerde uyarlanması" ifadeleri kullanıldı. 

Emrah Doğru’nun haberine göre, Habertürk’ün sorularını yanıtlayan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, yazıyı kendisinin yazdığını ve arkasında olduğunu ifade etti.

Yorumlar (2)
Ebe hanım 12 ay önce
Ne var ki bunda edebe adaba inanca saygı duymak neden tepki topluyor?! Herkes inancına göre edebine göre giyinsin demiş sayın müdür. Edebi olmayan alınsın bence.
sağlıkçı 12 ay önce
Hastane ve benzeri kurumlara gönderilen yazıda sağlık personelinin giyeceği kıyafet standardının 'edep, adap ve inanca göre' uygun şekillerde uyarlanması gerektiği kaydedildi.sosyal medyada tepkilere neden oldu peki ne var bu yazıda edep adap inanca göre demiş çok doğru demiş kendini bilmez kişiler tepki göstermiş
-1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?