Sağlık Müdürü Dahil 30 Kişinin Covid-19 Testi Pozitif Çıktı!

Ordu İl Sağlık Müdürlüğünde, çoğu ikinci doz aşıyı da vurulan müdür dahil yaklaşık 30 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Gündem 23.02.2021, 10:25 24.02.2021, 15:56 Güler Sağlam
Sağlık Müdürü Dahil 30 Kişinin Covid-19 Testi Pozitif Çıktı!

Öncelikle Sağlık müdürüne ve il sağlık müdürlüğü personeline geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ancak covid ile mücadelenin ana üst merkezi olan Sağlık İl Müdürlüğünde 30 kişinin aynı anda covid testlerinin pozitif çıkması çok ilginç ve bir o kadar da düşündürücü. Bilinçli olması ve koruma önlemlerinin en titiz şekilde uyulması yönünde halka örnek olması gereken bir yerde bu kadar yüksek sayıda kişinin aynı anda covid pozitif çıkması üzerinde durulması gereken halk sağlığı problemi oluşturabilecek bir durum olduğunu düşünüyoruz.

Maske kuralı çiğnenmiş

TIKLAYIN

İddiaya göre bu bulaşıya; müdürlükte bazı yöneticilerin özellikle maske ve mesafe kurallarına uymamaları neden oldu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu başta olmak üzere kendisine yemek ve çay servisi yapan iki hizmetli ve makam katında yaklaşık 30 civarında personelde vaka görülmesi ilde şaşkınlık yarattı. Sağlık il müdürlüğünde esnek çalışmaya geçilir iken diğer personellerin koruma önlemleri arttırıldığı yönünde bilgiler tarafımıza gelmekte. Hastanede veya sahada olanlar daha fazla risk altındayken genellikle müdürlükte oturan yöneticilerin Covid-19'a yakalanması büyük şaşkınlık ve aynı zamanda tepkilere sebebiyet verdi. Daha kendi gözü önünde çalışan personelini koruyamayan ’bu yöneticilerle salgın nasıl önleneceği konusunda sorular sorulmaya şimdiden başlandı. Bizler tüm covid'li hastalara geçmiş olsun dileklerimizi iletir iken sorumluların şapkayı önlerine koyup tekrardan düşünmelerini tavsiye ediyoruz. 

Hayat Gazetesi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Ordulu 2 hafta önce
Sağlık Müdürlüğü hizmet binasında da 40-50 pozitifden bahsediliyor 2-3 gün içinde olmuş. Kurum ilaçlanmaya çalışılıyordu.Pozitif olmayan çalışma odası kalmayacak herhalde.
Aynı masada tek bilgisayar, klavye telefon ile çalışıyor.
Millet akın akın test veriyor bugünlerde 2-3 gün içinde yeni pozitiflerde eklenir. yemekhane kapatıldı.
kaynak olarak 4 m2 bir odada 3_5 kişi yan yana çalışıyor ,Mescit , yemekhane ,tuvalet,Kat temizlik görevlileri diyorlar Allah sonumuzu hayır etsin.
hakan 2 hafta önce
AKP kongresine gitmiştir muhtemelen.
Marx'ın Torunu 2 hafta önce
Zaten sağlık müdürlüklerinde çalışan 4/d işçiler müdürlere,başkanlara yemek servisi,çay servisi, arabalarını tamire götürmek, pazarlarını görmek için var.Hiçbir sendikada çıkıp"bu arkadaşların işi sizin özel işlerinizi yapmak degil" demiyor.
Virüs yukardan aşağı indi 2 hafta önce
Ders alınması gereken müsibet önlem almayarak 60-70 kişinin vebaline hangi idareciler giriyor. İnşAllah çalışanlar durumu hafif atlatır. Yoksa bu vebalin hesabını kim verebilir. Kaynak iyi araştırılmalı durum skandal
-1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?