Sağlık Müdürlüğünün Mühürlediği İş Yeri Sahibi Ak Partili Diş Teknisyeni Başkan Neden Hala Görevde?

Kocaali’de bir diş hekiminin kaşesiyle doktorluk yaptığı ortaya çıkan Ak Parti İlçe Başkanının bu görevini sürdürüyor olması vatandaşın tepkisini çekiyor

Gündem 24.08.2020, 14:14 Güler Sağlam
Sağlık Müdürlüğünün Mühürlediği İş Yeri Sahibi Ak Partili Diş Teknisyeni Başkan Neden Hala Görevde?

PARTİ SAHİP Mİ ÇIKIYOR?
Geçtiğimiz haftalarda diş hekimi Şemsettin Özcan’ın kaşesiyle sahte diş doktorluğu yaptığı iddialarıyla gündeme gelen AK Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir’in hala koltuğunda oturuyor olması tepki çekiyor. Edindiğimiz bilgilere göre, İl Sağlık Müdürlüğü, Demir’in diş teknisyeni olarak ‘sahte diş hekimliği’ yaptığını tespit ederek, işyerini mühürleyip Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Şahıs hakkında CİMER’e yapılan şikayet mahkemeye gönderilirken kamuoyunda AK Parti’nin, Demir’e sahip çıktığı algısı oluştu. Kocaalili vatandaşlar, ilçenin kanaat önderleri ve kendi siyasi partisi de olmak üzere ilçede siyaset yapan herkes, şahsın görevden alınmasını bekliyor. Vatandaşlar, “Bu hiçbir ilçe başkanına yakışmayacak bir durum. Adında şaibe olan bir insanın hala ilçe başkanı olarak görev yapmasına bir anlam veremiyoruz. AK Parti’liler kendi ayaklarına kurşun sıkıyorlar, uzun vadede zarar görecekler. İlçe başkanından onurlu bir davranış sergileyip, istifa etmesini bekliyoruz” dedi. 

TIKLAYIN

KENDİLERİNE ULAŞAMADIK 
Konu ile ilgili görüşlerine yer vermek istediğimiz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’a ulaşamazken yine soru ve görüş talebinde bulunduğumuz AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’le de bir görüşme sağlayamadık. Konu ile ilgili açıklama bekleyen vatandaşlar, AK Parti’nin tutumunu merak ediyor. 

Sakarya Yenihaber

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?