PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürlüğünü Suçlayarak Görevden Ayrılan Başhekime Sert Cevap!

Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesinde Başhekimlik görevinden ayrılırken sözleşmeyi yenileyememesini meşru olmayan istekleri elde edemeyenlerin blokajına bağlayan başhekime sert cevap geldi.

Gündem 07.09.2022, 10:06 Cansu Polat
Sağlık Müdürlüğünü Suçlayarak Görevden Ayrılan Başhekime Sert Cevap!

Kocaeli Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş önceki gün sözleşmesinin yenilenmediği için görevi bıraktığını yaptığı sert açıklamayla duyurmuştu.

Görevden alınır alınmaz skandal bir açıklamaya imza atan Prof. Dr. Mustafa Güneş’e sert cevap geldi.

Kocaeli iline Van ilinden gelen Başhekim Mustafa Güneş, Kocaeli’nin en büyük 2 hastanesinde görev yaptığı halde, görevden ayrılmışını Kocaeli’ndeki siyasilere bağlaması tepki çekti.

Sözleşmesi yenilenmeyerek görevden alınan Prof. Dr. Mustafa Güneş’in açıklamalarının hedefinde Kocaeli Valisi’nin mi? yoksa Büyükşehir Belediye Başkanının mı? ya da Milletvekillerinin mi olduğu bilinmiyor.

Diğer taraftan kendisini göreve getiren kesimleri sözleşmesi yenilenmediği için hedef almasının altında başka gerçekler mi olduğu iddialarıda yerel basın tarafında yer aldı.

Görevden alınan Başhekim Güneş, sosyal medya hesabından sözleşmesinin yenilenmediğini duyururken şu açıklamada bulunmuştu:

Kocaeli Darıca Farabi EAH başhekimlik görevim sözleşme sürecim dolduğundan sona ermiş bulunmaktadır. İl ve yerel siyasetinin, ve yine meşru olmayan isteklerini elde edemeyen ve bu süreçte sürekli aleyhimde çalışma yapan diğer dinamiklerin blokajı nedeniyle yeni sözleşmem il müdürlüğü tarafından yenilenememiştir. İleri zamanlarda konu ile ilgili süreçte yaşananları açıklayacağımı bilmenizi isterim. Bu süreçte birlikte güzel işlere imza attığım yönetim ekibime, tüm hastane personelime, desteklerini esirgemeyen dostlarıma ve her zaman yapıcı haberlerle yanımızda olan başta bölge olmak üzere tüm basın mensuplarına saygı, sevgi ve hürmetlerimi iletiyorum.” demişti.

Yorumlar (10)
Sert Cevap nerde 1 ay önce
Haber başlığına bakıyorum haberi okuyorum ama içerik boş. Başhekime sert cevap nerede? ben mi okuyamadım acaba?
komedya 1 ay önce
o kadar sert ki sayfayı delip geçmiş. ne yazan ortada ne de haber:)
sağlıkçı 1 ay önce
kim sert cevap vermiş kardeş? sırf tıklansın diye spekülatif başlık atmak meslek etiğine uyuyor mu? yazılan haberle başlık arasında alaka var mı?
Hani sert cevap? 1 ay önce
Hani sert cevap?
konyalı 1 ay önce
sanırsınki sınavla başhekim oldu.
Mülayim Sert 1 ay önce
Soaydımla eşleşen bir cevap göremedim.
gerçeklik 1 ay önce
Kocaeli ne yıllarca hizmet eden abimiz keşke ayrılırken polemik yapmadan ayrılsa idi. İdarenin takdiri sözleme yenilememek ise saygı duymak gerekir.
abd 1 ay önce
islama çok büyük zararınız dokundu hepinizin
CEVAPCI 1 ay önce
BAŞLIKTA SERT CEVAP YAZIYOR AMA CEVAP YOK. NEREDE ACABA SONRA MI ACIKLANACAK
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?