PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürlüğüne Şok Suçlama: Ankete Botlarla Müdahale Ettiler İddiası!

‘Pandemi süresince İl Sağlık Müdürlüğü’nden memnun musunuz?’ başlığıyla yerel gazete sosyal medya hesabında yapılan yapılan ankete Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünün satın alınan sahte (bot) hesaplarla oy kullandırdığı iddia edildi.

Gündem 10.08.2021, 23:23 10.08.2021, 23:25 Güler Sağlam
Sağlık Müdürlüğüne Şok Suçlama: Ankete Botlarla Müdahale Ettiler İddiası!

Bingöl’deki vaka sayılarındaki artış sürerken, İl Sağlık Müdürlüğü akıl almaz bir skandala imza attı. ‘Pandemi süresince İl Sağlık Müdürlüğü’nden memnun musunuz?’ anketimize satın alınan sahte (bot) hesaplarla oy kullandıran müdürlük başarısızlığını örtmeye çalıştı!

Sağlık Bakanlığı tarafından haftalık olarak açıklanan veriler, Bingöl’deki vahim tabloyu ortaya koyarken, yöneticilerin basiretsizliğini de gözleri önüne serdi. Haftalık vaka oranının 447,18 olarak açıklandığı Bingöl; Siirt ve Diyarbakır’ın ardından 3. İl olarak kayıtlara geçti. 

AŞI VE DENETİM MEKANİZMASI YETERSİZ

Kentte vaka sayılarındaki artışın en büyük nedenleri arasında aşı oranı ve denetim mekanizmasının yetersizliği yer alıyor. Aşı olmak istemeyen kitleye karşı etkin ve verimli çalışma yürütülemezken, kapalı alanlardaki denetimler de sağlıklı bir şekilde yürütülmüyor.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN BOT HESAP REZİLLİĞİ

Kentteki vaka artışları sonrası kamuoyu nezdinde yürütülen çalışmalara dikkat çekmek amacıyla okurlarımıza sunduğumuz anket, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından manipüle edildi. 

‘Pandemi süresince İl Sağlık Müdürlüğü’nden memnun musunuz?’ başlıklı anketimizde yüzde 71’lik hayır cevabı ilgili kurumu paniğe sevk etti.  Başarısızlıklarını örtpas etmek isteyen müdürlük çareyi instagram danışmanlık şirketlerinden satınaldığı bot hesaplarda buldu. Sahte hesaplarla ankete dahil olan müdürlük kamuoyunda büyük şaşkınlığa sebep olurken, başarısızlıklarını da tescillenmiş oldu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BAŞTACIMIZ 

Halka sorduğumuz anket sadece kurumun başındaki idareciler için geçerli olup cefakar sağlık çalışanlarını kapsamıyor. Öylesi onların çabaları hepimizce bilinmektedir.

Kaynak: Bingöl Sürmanşet

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (3)
Misafir 6 ay önce
Sadece bumu keşke her şeyleri ifşa olsa adam kayirmalari inş herkezi görevden alirlar
sağlıkçı 6 ay önce
vay dılemın,daha bu lele bir de bunun lolosu var?
boşver 6 ay önce
SAĞLIKTA İSTİSNALAR DIŞINDA İL, İLÇE VE MERKEZ TEŞKİLATLARINDA BAŞARISIZ BİR YÖNETİM HAKİM DUYUMLA YÖNETİLMEZ BİLGİ VE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE MESAFESİNİ KOLLAYABİLEN LİYAKATLİ YÖNETİCİLERE İHTİYAÇ VAR YADA POLİS VE ASKER GİBİ 2 YILDA BİR TAYİN YAPILMALI Kİ KALICI PERSONELLER ÇETE KURMAKTAN VAZ GEÇSİN
-9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?