Sağlık Müdürlüğü’nden “sedye yok” iddiasına yalanlama!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde sosyal medyada bir çocuğun sedye yetersizliğinden dolayı bank üzerine yatırıldığı iddiasına ilişkin dair yazılı açıklama yaptı. Paylaşımın gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, hastanede sedye ve yatak sıkıntısının yaşanmadığı vurgulandı.

Gündem 01.10.2021, 15:16 Zeynep Elmalı
Sağlık Müdürlüğü’nden “sedye yok” iddiasına yalanlama!

İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medyada çocuk bir hastanın sedye yetersizliğinden dolayı bank üzerine yatırıldığı iddiasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Fotoğraf paylaşımının ardından araştırma yaptıklarını belirten müdürlük, açıklamada hastanın taburcu olduğu ve babası tarafından bank üzerine yatırıldığına yer verdi.

“FOTOĞRAF GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Vuku bulduğu iddia edilen olayın 4 gün önce Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pediatri Acil Servisi’nde gerçekleştiği aktarılan açıklamada, “Fotoğrafta paylaşılan sandalye pediatri Acil serviste olmayıp pediatri Hastalarının hiç yönlendirilmediği pediatri ve Erişkin Acil Servis arasındaki geçiş koridoru üzerinde bulunmaktadır. Hasta yakını baba telefonla aranmış olup kendilerini ilgili pediatri Acil Servis alanına hemşireler tarafından yönlendirilmiş olmasına rağmen pediatri Acil Servis yeşil alanında kadın hasta yakını fazlalığından ötürü girmekten imtina edip bahsi geçen yere kendi inisiyatifleri ile geçtiği hastane yönetimi tarafından tespit edilmiştir. Hastanemizde yatak ve sedye ile ilgili sıkıntı yaşanmamakta olup çekilen, Fotoğraf gerçeği yansıtmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
... 3 hafta önce
Urfa da bırak sedyeyi bahçe de yatarlar. Medeniyetin ilk önce gelip ilk önce gittiği yer Urfa
13
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?