Sağlık Müdürlüğünden O Sağlık Personeli İçin Soruşturma!

Bir sağlık çalışanının komşusunun yüzüne tükürdüğü iddiası üzerine İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattığını açıkladı

Gündem 20.05.2020, 19:45
Sağlık Müdürlüğünden O Sağlık Personeli İçin Soruşturma!

Gölcük'e bağlı Değirmendere Mahallesi Kestanelik Sokak'taki sitede oturan Fatma Ateş, iddiaya göre, 12 Mayıs'ta apartmanda oturan çocuklara gürültü yaptıkları gerekçesiyle bağıran, karşı daire komşusu M.K. ile apartmanda yaşayanlarla birlikte tartıştı. Ateş, şikayet dilekçesinde, M.K. isimli kadın sağlık çalışanının olay günü, "Ben ambulansla akşama kadar koronavirüslü hasta taşıyorum. Bana da bulaşmıştır, sana da bulaştıracağım" diyerek, üzerine yürüyüp, yarım metre mesafeden kendisine tükürdüğünü ileri sürdü.

TEST SONUCU POZİTİF ÇIKTI

TIKLAYIN

Fatma Ateş'in, sağlık çalışanı komşusunun kapısının önüne iş kıyafetlerini koyduğunu ve yüzüne tükürüldüğünü iddia etmesi üzerine 'Covid-19' testi yapıldı. Ateş, sonucun pozitif çıkmasının ardından yerleştirildiği yurtta karantinaya alındı.

TÜKÜRÜK SORUŞTURMASI

Bu iddialar üzerine Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı. İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle; "20 Mayıs 2020 (Bugün)  bazı basın yayın organlarında  yer alan  “Tartıştığı Sağlık Çalışanı Yüzüne Tükürdü, Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı” başlıklı müessif konu hakkında Kocaeli İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından inceleme ve araştırma başlatılmıştır. 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Yorumlar (0)
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?