Sağlık Müdürlüğünden İl İçi Atama Skandalı!

"Hizmet yılı ,hizmet puanı ,atama nakil ve yer değiştirme yönetmeliği, kanunu neden var !" diye soran Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Köksal, 30 bin hizmet puanı olan çalışanın dilekçesine (RET) yazıp hizmet yılı düşük (ATAMA) yapmak nedir ! Makamlar kimsenin fabrikası çalışma sahası değildir dedi.

Gündem 16.09.2021, 15:17 16.09.2021, 16:05 Zeynep Elmalı
Sağlık Müdürlüğünden İl İçi Atama Skandalı!

Köksal sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada:

Adalet öldü yaşasın Makamlar !

İl müdürlüğü olarak her yıl il içi atama açarak il içinde yer değiştirme suretiyle istek ve talebi olan personel için ilan açılmalıdır !

İlimizde boş kadrolar İçin dilekçe verilmesine karşın ret cevabı yazıp sonra idareci nin istediği kişiler in ataması nın il müdürlüğüne yapılması ( Adalet) i öldürür !

Hizmet yılı ,hizmet puanı ,atama nakil ve yer değiştirme yönetmeliği,kanunu neden var !

Şimdi soruyorum 30 bin hizmet puanı olan çalışanın dilekçesine (RET) yazıp hizmet yılı düşük (ATAMA) yapmak nedir ! Makamlar kimsenin fabrikası çalışma sahası değildir !

Pandemi ve Covid 19 döneminde bile ayrımcılık ,torpil ,adam kayırma almış başını gidiyor ,iş yükünün belirli alanda belirli kişilere kalmasını sağlamak makamın kötüye kullanmaktır .

Her konuşmada adalet ,hak,hakkaniyet diyen ama aksini yapanlara mezarlıklara iyi bakın feyz alın demek kalıyor!

Görmeyin duymayın konuşmayın bırakın ölsün adalet !

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Zonguldak 1 ay önce
Bunlar Zonguldak'ta da yaşanan olaylar. Artık bir el atın lütfen şunlara
Kırşehir 1 ay önce
Kırşehir'de de durum farklı değil, torpilin mobbingin haddi hesabı yok
ESKİŞEHİRLİ ATT 1 ay önce
Başvurusu ret edilen kişi büyük ihtimal ya sendika başkanının yakını yada "sagliksen'e geç,tayinini yapalim" !!!!!!!! dedikleri biri.yoksa adaletsizliğe,haksızlığa uğrayan biri için sagliksen böyle açıklama yapmaz.
1.Samsun 1 ay önce
Bu konuda kimse Samsun'u geçemez.bisküvi denince akla hemen eti geliyorsa geçici görev deyince de Samsun.Bu haberden sonra eksilme oldu sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Sayı şu an 300'lerde deniyor.
Gamze 1 ay önce
Trabzon da kamu personeline iki aydan fazla geçici görev verilemez deniliyor.İki ayda bir farklı hastanelere geçici göreve gönderiliyor
Sinem 1 ay önce
Trabzon da da Maçka ömer burhanoğlu ftr hastanesinde geçici görevle eleman çalıştırılıyor kadrolu elemanlara onların hastanesine geçici görev veriliyor
Bahtiyar 1 ay önce
Eskişehir'de yıllık izinler kullandırılmıyor. ısrar eden direkt başka kurumlara postalanıyor. kralda böyle keyfiyet yok. lütfen böyle amirleri herkes ifşa etsin. haber yapsın.
sağlıkçı 1 ay önce
Boş yapma Özgür.Sende neyin ne olduğunu iyi biliyorsun.İş yapacak insan lazım.fosil değil
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?