Sağlık Müdürlüğündeki Şatafatlı Odaları Şikayet Etti!

Geçtiğimiz Haziran ayında Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle uygulanmaya başlanan tasarruf tedbirlerine rağmen Batman İl Sağlık Müdürlüğü'nde görev yapan bazı şube ve birim müdürlerinin makam odalarını binlerce lira harcayarak lüks hale getirdikleri ortaya çıktı.

Gündem 27.09.2021, 21:25 Zeynep Elmalı
Sağlık Müdürlüğündeki Şatafatlı Odaları Şikayet Etti!

Batman İl Sağlık Müdürlüğü'nde 30 yıldır görev yapan bir çalışan, bazı makam odalarının yan tarafta bulunan bir diğer oda ile birleştirilerek büyüttükleri, kimisinin 3 odayı yıkarak tek makam odasına dönüştürdüğünü belirtti.

Adının açıklanmasını istemeyen kurum çalışanı, duyduğu rahatsızlığı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi CİMER’e yazdığı bir mektupla iletti. Yeni olan büro malzemelerinin lüks malzemelerle değiştirildiğini, uzun yıllar kullanılabilecek malzemelerin ise depolara atıldığını ifade etti.

CİMER’E ŞİKAYET EDİLDİ

Kurum çalışanı, CİMER’e gönderdiği mektupta şunları belirtti; “2018 yılında gelen idareciler, keyfi bireysel makam odalarını, kimisi 2 oda, kimisi 3 oda yıkıp bileştirerek şatafatlı makam odaları yaptılar. Yapılan bu israf işi doğrudan temin yoluyla yapılmaktadır. Bunlardan önceki idareciler kimisi uzman doktor, kimisi prestiysen doktorlardı, ama küçük odalarda hizmet yapıyorlardı. 30 yıldır bu kurumda görev yapmaktayım hiçbir yönetim bunlar kadar keyfi israf yapmadılar. Kayıt belge sunamıyorum çünkü şatafatlı odalar ve odaya yapılan israflar yapılacak inceleme sonucunda ortaya çıkacaktır. Hangi odalarda laminat parke, yeni lüks mobilya, kocaman LED TV varsa ve şatafatlı oda ise bilisin ki oda, bu israfçı idareciler tarafından yapmıştır. Bunlar, kamu zararına sebebiyet verdikleri için haklarında yasal işlem yapılması, yeni yapılacak odalarında önüne geçilmesi, bir daha kamu zararı oluşmaması aciliyet gerekmektedir."

Ercan Arslan-Eflatun Haber

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Sağlık 4 hafta önce
Sikayet etmenize gerek yok zaten dikkate alınmaz nasılsa bizim ek ödemelerden kesilir.kendilerine ve devlete zararı olmaz tek zarar eden biz oluruz saygılar...
abbas 4 hafta önce
Personele gelince bir yazıcı alınmıyor 5 yıl oldu yazıcı yok deniyor ortak kullanıyoruz 100 mt ilerdeki odayla git gel
gardiyan 3 hafta önce
3 oda yetmez 6 oda yapanı biliyorum :))yaşasın sofinizm
Vah ki ne vah... 3 hafta önce
Birçok kurumda amir ve harcama yetkilisi pozisyonunda çalıştım, hiç mobilya değiştirmedim, hala sağ ve sağlıklıyım.. Değiştirenlerin psikolojik problemleri olduğunu düşünüyorum, masa masadır, oda odadır.... Aldığın masanın diğerinden ne farkı var acaba??? Hasta bunlar, hasta......!!!
13
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?