PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürlüğünde Skandal! Zarar Yaklaşık 100 Bin Lira!

Konya'da ilçe sağlık müdürlüğü olarak kullanılan bina da onbinlerce liralık medikal malzeme ve ilacın çürümeye terk edildiği ortaya çıktı. Ürünler içerisinde son kullanma tarihi 2012 yılına ait olan medikal malzemelerde bulunuyor.

Gündem 27.01.2022, 02:15 Zeynep Elmalı
Sağlık Müdürlüğünde Skandal! Zarar Yaklaşık 100 Bin Lira!

Kamu Zararı 100 Bin Lira

Zamanında tedarikçi firmalara değişim yaptılmadığı için oluşan kamu zararının tahminen 100 bin liraya yaklaştığı ileri sürüldü.

Sağlık Müdürlüğü Personeli Görüntüledi!

DW Türkçe'de yer alan habere göre, Konya'nın meram ilçesinde bir zamanlar numune hastanesi olarak kullanılan binada şuanda ilçe sağlık müdürlüğü hizmet verirken, binanın zemin katında çok sayıda çürümeye terk edilmiş ilaç ve medikal malzeme tespit edildi. Konya İl Sağlık Müdürlüğünde görevli bir personelin hastanenin zemin katında çürümeye terk edilmiş malzeme ve ilaçları cep telefonu kamerası ile görüntüledi. Görüntülerde ise atıl halde gelişi güzel zemin kata atılmış ilaç dolapları, son kullanma tarihi 2012 yılına ait ilaçlar tespit edildi. Ürünler arasında kalp kapakçığı, beyin jantı ile diz protezi gibi malzemelerin olduğu görüldü. Medikal malzemelerin haricinde bazı ilaçların da olduğu göze çarptı. Zamanında tedarikçi firmalara değişim yaptırılmadığı için kamu zararının yaklaşık 100 bin lirayı bulduğu belirtildi. 

İŞTE O GÖRÜNTÜLER: 

Sağlık Müdürlüğü Soruları Yanıtsız Bıraktı!

Diğer taraftan görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Konya İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin konuya ilişkin Dw Türkçe muhabirinin sorularına yanıt vermediği belirtildi. 

Yorumlar (5)
Asabi 4 ay önce
Aynı durum Antalya İl Sağlık Müdürlüğünde mevcut dile getiren personeller sürgün gönderiliyor İbrahim ÇETİN ve Emrah Erdem sayesinde.
AKP BİTMİŞTİR 4 ay önce
Tüm sağlık müdürlüklerinde aynı durum söz konusu. Müdürlüklere yerleştirdikleri müdür ve başkanlarla gerek direkt il müdürlüklerinin yaptığı ihaleler ile gerek il müdürlüğündekilerin kurduğu oyun ile hastaneler aracılığıyla yolsuzluklar alıp başını gidiyor. Ortalık yağmacı dolu. Kendilerine uyduramadıkları kişileri de bir şekilde görevden alıyorlar.
İsmet 4 ay önce
Bu haber yalan bir haber, Mehmet Koç un uçan kuştan haberi vardır !!
Fatih 4 ay önce
Tarihleri eskiymiş Numune taşınırken kalmıştır belki ama iyi de bir Allahın kulu geride ne kaldı diye bakmamış yeni gelenler de kullananlarda burası neymiş diye de mi bakmamış? Ha bu arada malzeme kayıtları saklanmalıydı kim almış kim atmış bulunsun, isterse 10 liralık olsun kimse çöpe atamaz devletin malını.
hilal71 4 ay önce
"beyin jantı" ilginç olmuş.
24
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?