Sağlık Müdürlüğü Toros Devlet Hastanesinde Personele Verilen Disiplin Uyarısını Savundu!

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "İhmaller sebebiyle 1-2 gün içinde aynı birimde çalışan, aralarında hekim ve hemşirelerin de olduğu 8 personelin Kovid-19 testi pozitif çıkmış, bunun üzerine de idare tarafından bu birimde çalışan personelin tamamı daha dikkatli olmaları hususunda yazılı olarak uyarılmıştır" denildi.

Gündem 05.12.2020, 19:14 05.12.2020, 19:20 Güler Sağlam
Sağlık Müdürlüğü Toros Devlet Hastanesinde Personele Verilen Disiplin Uyarısını Savundu!

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, yeni tip koranavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan sağlık çalışanlarına soruşturma açıldığı ve baskı uygulandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, bazı internet sitelerinde Kovid-19 bulgusuna rastlanan Toros Devlet Hastanesindeki bazı çalışanlara soruşturma açıldığı ve baskı uygulandığına yönelik iddiaların yer aldığı hatırlatıldı.

Salgınla mücadelede ilk günden itibaren tedbirler alındığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İl Sağlık Müdürlüğümüzce pandeminin ilk gününden itibaren Sağlık Bakanlığının hazırladığı algoritmalar çerçevesinde çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliğine yönelik tedbirler alınmıştır. Çalışanlarımızın tamamına kişisel koruyucu ekipman tedarik edilmiş ve uygulamalar hakkında eğitimler verilmiştir. Talimatlara aykırı hareket ettiği saptanan personel öncelikle sözlü olarak, sonrasında ise ilgili mevzuat dayanak gösterilerek yazılı olarak uyarılmıştır."

TIKLAYIN

Personelin tedbirlere riayet etmeleri konusunda uyarıldıkları belirtilen açıklamada, Toros Devlet Hastanesinin evde sağlık hizmetleri biriminde görev yapan personelin, sözlü uyarılara rağmen ofis ortamında ve dinlenme aralarında kişisel koruyucu ekipman kullanmadıklarının ve mesafe kurallarına uymadıklarının tespit edildiği bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu ihmaller sebebiyle 1-2 gün içinde aynı birimde çalışan, aralarında hekim ve hemşirelerin de olduğu 8 personelin Kovid-19 testi pozitif çıkmış, bunun üzerine de idare tarafından bu birimde çalışan personelin tamamı daha dikkatli olmaları hususunda yazılı olarak uyarılmıştır.

Haberlerde iddia edildiği gibi soruşturma açılması ya da baskı uygulanması gibi bir durum söz konusu değildir. Pandeminin başından itibaren canla başla görev yapan sağlık çalışanlarımızın sağlığını önemsiyoruz. Görevlerini sağlıklı ortamda yapabilmeleri için gerekli tedbirleri alıyoruz."

Yorumlar (2)
Mersin 1 ay önce
Mersin İl müdürü ve destek hizm başkanı, hatta ekibin bir ikisi dışında bulundukları makamı taşıyamayan insanlar. Getiren nasıl getirdi 3 yıldır hala cevabını bulamadık.
BİR MİLYON ÜYEM VAR DİYEN SENDİKA 1 ay önce
İL SAĞLIK MÜDÜRÜ VE BU SORUŞTURMAYI AÇAN ARKADAŞ KENDİLERİ KOVİT OLDUĞUNDA KİM SORUŞTURMA AÇACAK BUNRALARA VE KİM TEDAVİ EDECEK BUNLARI DÜŞÜNMÜŞLERMİ
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?