Sağlık Müdürlüğü Şube Müdüründen Hemşireye Saldırı!

Ankara Etimesgut Devlet Hastanesinde geçtiğimiz gün yaşanan olayda Aşı polikliniğinde görev yapan hemşireye Ankara Etimesgut ilçe sağlık müdürlüğünde şube müdürü olduğu iddia edilen kişi tarafından saldırıda bulunulduğu öne sürüldü.

Gündem 13.09.2021, 14:25 13.09.2021, 22:06 Güler Sağlam
Sağlık Müdürlüğü Şube Müdüründen Hemşireye Saldırı!

Olayla ilgili haber merkezimize gelen iddialara göre; 

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü sabah saat 10 sularında Etimesgut Devlet Hastanesi aşı polikliniğine gelen ve daha sonradan İlçe Sağlık Müdürlüğünde Şube Müdürü yani sağlık personeli olduğu öğrenilen kişi, poliklinik odasının sağlık personeli için ayrılmış alanında aşı yaptırmak istedi. Mahremiyet ilkelerini yerine getirilememesi nedeniyle görevli hemşire dışarıda bekleyen hastalar görmesin diye aşı odasının kapısını kapattı. Böylelikle Şube Müdürünün talebini kısmen yerine getirmeye çalıştığı aktarıldı.

Ancak iddialara göre İlçe Sağlık Müdürlüğünde Şube Müdürü olmasından kaynaklı makamını kullanarak ayrı bir odada aşı olmak konusunda ısrarcı olan Şube Müdürü, görevli hemşireye saldırarak kolunda tırnak izleri oluşmasına sebep oldu.

Beyaz kod verilen olay sonrası aşı polikliiniğinde bulunan vatandaşlar, sağlık personeli sağlık personeline bunu yaparsa vandallar neler yapmaz yorumunda bulunduğu öğrenildi.

Üst makamda çalışmanın yada üst unvanda çalışmanın ilçe sağlık müdürlüğü personeline ne gibi bir imtiyaz tanıdığı ve olayla ilgili sağlık müdürlüğünün hangi işlemi yaptığı ise merak edilen sorular olarak kalmaya devam ediyor?

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
Prof.hem 3 gün önce
Geçmiş olsun hemşire hanım. Üzülme ve hakkını ara ...
Memur 3 gün önce
Kudurdu bu idareciler.Hepsi makam zehirlenmesi yaşıyor.
Melis 3 gün önce
Eskiden bu kadar şube müdürü bilmem ne yoktu. Bunlara kim niye bu yetkiyi verdi bunlra verilen parayla 3 memur işe alınır. İşini iyi yapan kıdemli memuru şef yap 500 lira fazla ver yeter. Çok alan kuduruyor böyle
m.a.y 3 gün önce
bir de ismini verseydiniz keşke. kim kime saldırmış. milleti töhmet altında bırakmasaydınız.
Editör 2 gün önce
Aynı ip ile vatandaş kullanıcı adıyla yaptığınız yorumda onaylanmıştır.
vatandaş 2 gün önce
gördüğünüz bu bildiğiniz değil.saldıran hemşireydi ve üzerine yürüyen kişi hemşireydi.Orta yerde soyunmak istememesi normal mahremiyet denen bişey var.siz soyunurmuydunuz yoksa perde arkasında aşımı yaparmısınız dermiydiniz.Bunun üzerine hemşirenin saldırması olayı var.Beyaz kodu kendini haklı çıkarmak için vermek hangi mantığa sığar.vatandaşın üzerine saldır kişi kendini korusun adı vatandaş saldırdı olsun öylemi.
Editör 2 gün önce
Aynı ip ile m.a.y kullanıcı adıyla yaptığınız yorumda onaylanmıştır.
Ferhat 2 gün önce
Hemşire lerin egoları okadar yuksekki kendilerini doktorların üstünde görende var davranışları hic hos deyil bende aynı durumda maruz kaldım baktım ki suçlu ben olacam sustum düzgün davranış yok
Fikret 2 gün önce
Makam önemli değil asla tabiki AMMA BİR İNSANIN MAHREMMİYET İSTEMESİ KİŞİNİN EN DOĞAL HAKKI ! Bazı hemşire hanım lar hastalara yada hizmet verdikleri insanlara daha düzgün davranabilirler.Bu sorun çok yerde maalesef böyle.SAYGI GÖRMEK İSTİYORSAN SAYGILI DAVRANMALISIN.
Tekniker 2 gün önce
Olayı habere göre hemşire lehine değerlendirenler acaba kendileri İcin mahremiyet kurallarına uyulmaz ise hemşire yada sağlık personeli hakkında şikayette bulunmayacaklarmi?

Hastanın tedaviyi kabul etmeme, personel ve hekim seçme hakkı vardır özellikle tedavi yapılırken mahremiyetine özen gosterilmesi dikkat edilmesi gerekir ve hakkıda vardır.
Özellikle röntgen, tomografi ,emar çekilirken, hastalara örtü verilmesi gerekiyor, kimi personel vakit kaybı yapmamak için gerek yok diyebiliyor.Asi yaptıracak olan şube müdürü doğal hakkını kullanmış mahremiyete dikkat edilmesi istemiş, asi yapilan yerde kişinin üzeri müsait değilse kabinde yada kapıyı kapattirip aşı yapılmasını istemesi doğaldır hakkıdır.bu gibi istek yapıldığı zaman hemşireler hastaları azarlayip seslerini yukseltebiliyorlar. Hemşire olayı egoist tavirca degerlendirip karsi tepki vermiş olayı bence büyütmek ,beyaz kod verip kendisini hakli cikarma yoluna gitmiş görünüyor.Kendini haklı çıkarmak içinde darp raporu almis.Olayi idare haber yaptırmış. Birde olayı şube müdürü tarafindan dinlemek lazım .Tek taraflı yargısız infaz yapmamak lazım, akıl var mantık var durup düşünmek lazım acaba durup dururken şube müdürü hemşirenin kolunu niye sıksın .İllaki ilk etapta hemşire bir hamle yapmıştır. Şube mudurude elini tutmuştur.Hemsirelerin ve bazı doktorların zaten egosu tavan yapmış durumda ,soru sorsan burnundan kıl aldirmiyorlar.Tabi iyileri istisna tenzih ederim. Şimdi azıcık bir tartisma yapılsa hemen sağlık personeli beyaz kod veriyor .
Bedensel mahremiyetin korunması ile ilgili olarak ülkemizde yasa koyucu Hasta Hakları Yönetmeliğinin 21. maddesinde muayenenin, teşhisin, tedavinin ve hasta ile doğrudan teması gerektiren diğer işlemlerin makul bir gizlilik ortamında gerçekleştirilmesini, tıbben sakınca olmayan hallerde yanında bir yakınının bulunmasına izin verilmesini, tedavisi ile doğrudan ilgili olmayan kimselerin, tıbbi müdahale sırasında bulunmamasını hastanın mahremiyetine saygı gösterilmesi hakkı içerisinde düzenlemiştir.Şube müdürü bence mahremiyet ile ilgili hakkını istemesi doğru bir davranış.Sube müdürüde illaki kendi hakkını savunmak için gerekli savunma işlemlerini başlatır.Olayi saptırma için makam mevkisi kullandı diye gösterilmeye calisilmis bir olay.Sonucta aynı kurum içinde çalışan bir idareci bu olayı tasvip edip hemşireye fiili saldırıda bulunmaz. Acaba hemşire kendisi yada ailesine mahremiyetene dikkat edilmesi için kapiyi kapatmasını yada kabin varsa kabin arkasında aşı yada tedavi edilmesini istemez mi? Bir Çapanoğlu var bu işte. Geçmiş olsun şube müdürüne.Uzulme hakkını ara.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?