Sağlık Müdürlüğü Nöbeti Sırasında Vefat Eden Hemşire İçin Açıklama Yaptı! Not: Adli ve İdari Soruşturma...

"2012 yılından bu yana Tarsus Devlet Hastanesinde görev yapan değerli mesai arkadaşımız Hemşire Kadir SALDUZ (D.1980) 26 Aralık 2020 tarihinde vefat etmiştir. " denilen açıklamada "Not: Merhumun vefatına ilişkin adli ve idari süreç devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur." ifadeleri kullanıldı.

Gündem 27.12.2020, 20:07 27.12.2020, 22:33 Güler Sağlam
Sağlık Müdürlüğü Nöbeti Sırasında Vefat Eden Hemşire İçin Açıklama Yaptı! Not: Adli ve İdari Soruşturma...

Mersin Sağlık Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "2012 yılından bu yana Tarsus Devlet Hastanesinde görev yapan değerli mesai arkadaşımız Hemşire Kadir SALDUZ (D.1980) 26 Aralık 2020 tarihinde vefat etmiştir. Mersin sağlık camiası olarak Merhuma Cenabı-ı Allah’tan rahmet; ailesine sabır, sevenleri, dostları ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Not: Merhumun vefatına ilişkin adli ve idari süreç devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur." ifadeleri kullanıldı.

NÖBETI VE CANINI AYNI GÜN TESLİM ETTİ

Mersin'in Tarsus ilçesinde çalışan Kadir Hemşiremiz evli ve 3 çocuk babasıydı.Eşi ev hanımı olduğu icin tek maaşlıydı.

2015 yılında lenfoma tedavisi görmüş bu hastalığı yenerek aslanlar gibi görevini yapan bi

Sağlık çalışanıydı. Kendi istegiyle yogun bakımda calışmaktaydı, hastane idaresinin daha rahat bir yerde çalışma isteğini maddi şartlar geregi surekli reddetmişti, çünku bakmak zorunda olduğu 3 yavrusu ve bir eşi vardı.

Onurlu bir emekçi olan kardeşimiz surekli fazla, nöbet tutmak için çabalardı cünku maaş olarak kamudaki en düşük maaşı alıyordu ve tavandan dedikleri döneri ise yavandan bile değildi. Ve bir sağlık çalışanı olarak ek mesaiye muhtaç edilmişti hepimiz gibi.

TIKLAYIN

25 Aralık günü sabaha kadar hiç uyumadan aslanlar gibi nöbetini tuttu.Her hasta ile defalarca ilgilendi, defalarca yoğun bakımda yatan hastalarına şifa olabilmek için çabaladı. Kimi hastasına baba oldu kimine oğul kimine abi...

Bir belirti varmıydı bilinmez ama çok yorgundu. Nöbetini teslim etti, yorgundu bulabildiği bir boş kanepeye attı yorgun bedenini..

Gözlerini kapattı bu dunyaya son bakışıydı,muhtemelen son anlarında da yavrularını düşünmüştü bir daha onları hiç göremeyeceğini,bir daha yavrularının hiç kimseye baba diyemeyeceğinı...

Bir süre sonra arkadaşları tarafından nefes almadığı farkedildi gerekli tum müdahalelere rağmen geri döndürülemedi.

Daha sonra yapılan Pcr testinde covit pozitif olduğu anlaşıldı.

Ölüm nedeni otopsi sonucu belli olacak

Çevresinde güler yüzlü ve yardım sever kişiliği ile tanınan bu mücadelede ki görev şehidimiz Kadir Hemsire'ye Allahtan rahmet başta acılı ailesi olmak üzere tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.

Sağlıkçı Mehmet

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Acilci 5 ay önce
Doktor Bakani tek kelime etmedi!
HAKAN 5 ay önce
Acaba o müdür denen kişi vefat eden kişinin eşinin ve çocuklarının yüzüne bakarak nasıl taziyeye gidecek. Hiç vicdan azabı duyar mı?
Sağlık teknikeri 5 ay önce
Bu kardeşimize Allah rahmet eylesin sağlıkçı camiası olarak çok büyük maddi manevi zorluklarla görevimizi ifa ediyoruz. Ama maalesef ne maddi ne manevi karşılığını alamıyoruz ve herşeye rağmen bu kardeşimiz gibi asla görevimize olan bağlılığımızdan asla taviz vermeden işimizi ifa ediyoruz. Dik duruşumuz bizim en büyük sermayemizdir. Varsın kimse bizi anlamasın biz mesleğimize aşığız
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?