Sağlık Müdürlüğü Çürük Aile Sağlığı Merkezi İddialarına Yanıt Verdi!

Mersin Beydeğirmeni A.S.M. hakkında bazı mecralarda yayınlanan haber ve paylaşımlara ilişkin, Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Gündem 23.06.2020, 14:26
Sağlık Müdürlüğü Çürük Aile Sağlığı Merkezi İddialarına Yanıt Verdi!

Yapılan BASIN AÇIKLAMASI ise şöyle;

22 Haziran 2020 tarihinde bazı yerel gazete ve sosyal medya hesaplarında “Çürük olduğu iddia edilen tesisin durumu ne olacak?” başlıklı bir haber yayınlanmıştır. Haberin içeriğinde Tarsus ilçesinde bulunan Beydeğirmeni Aile Sağlığı Merkezi hizmet binasının çürük olduğu, 3. ve 4. katta bulunan lojmanların tedbir amaçlı boşaltıldığı ve yıkım tehlikesi bulunduğu iddia edilmektedir.

Tarsus Beydeğirmeni Aile Sağlığı Merkezi hizmet binası kamuya ait bir taşınmaz olup bina hakkında yıkım kararı veya çürük/kullanılamaz ibareli teknik bir rapor bulunmamaktadır. Haberde yer alan görsel 2019 yılında yapılan tadilat ve boya işleminden önce çekilen fotoğraftır. Haberde bahsi geçen binanın ilk iki katı 4 birimli aile sağlığı merkezi olarak hizmet vermektedir.

TIKLAYIN

Binada 4 adet lojman bulunmakta olup lojmanlar 5 yıldır hak sahiplerinden talep gelmediğinden dolayı boştur. Boş olan lojmanları daha verimli kullanmak adına kamu yararı da gözetilerek Tarsus İlçe Sağlık Müdürlüğünün arşivi olarak değerlendirilmiştir. Diğer 2 lojman talep gelmesi halinde hak sahiplerine tahsis edilecektir. İlgi gazete ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddialar en hafif ifade ile iyi niyetten uzak, asılsız ve dedikodudan ibarettir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Dr.Sinan BAHÇACI
İl Sağlık Müdürü

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?