PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Meslekleri Kurulu 2 Yoğun Bakım Çalışanına Meslekten Men Cezası Verdi

Tokat’ta özel bir hastanede bir hastaya yönelik şiddet uyguladıkları anlara ait görüntüler basına yansıyan sağlık çalışanları ile ilgili Sağlık Meslekleri Kurulu kararı açıklandı.

Gündem 24.11.2022, 01:10 01.12.2022, 17:05 Cansu Polat
Sağlık Meslekleri Kurulu 2 Yoğun Bakım Çalışanına Meslekten Men Cezası Verdi

Sağlık Bakanı Koca tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamayla yoğun bakım çalışanlarına yönelik verilen cezaların karara bağlandığı duyuruldu.

Hastanenin faaliyetinin halen durdurulduğuna yönelik vurgu yapan Bakan Koca, açıklamasında; hastanedeki olay sonrasında yürütülen soruşturma gereğince yoğun bakım servisinde bir hastaya karşı kötü muamelede bulunmaları nedeniyle 2 yoğun bakım çalışanına Sağlık Meslekleri Kurulu tarafından verilen cezaların bugün karara bağlandığını duyurdu.

Bakan Koca’nın açıklamasına göre; yoğun bakım çalışanlarından biri 3 yıl meslekten men edilirken 3 yıl sonunda da yeniden herhangi bir sağlık kurumunda çalışabilmesi için 18 ay süresince mesleki ve etik eğitimi alma mecburiyeti getirildi.

Aynı sağlık çalışanının yeniden yoğun bakım biriminde çalışmasının ise söz konusu olmadığı açıklandı.

Sağlık Bakanı Koca diğer yoğun bakım çalışanıyla ilgili ise 6 ay süreyle mesleki eğitimden geçmek zorunda olduğuna yönelik karar alındığını duyurdu.

Sağlık camiasını üzenlerin davranışlarının hesabını yargı önünde mutlaka verileceğini işaret eden Sağlık Bakanı Koca, sağlık meslek kurulunun kararlarını kamuoyuyla paylaştı.

Yorumlar (1)
Vatandaş 2 hafta önce
İki yoğun bakım neyine ???