Sağlık Memurundan Genç Kıza Taciz İddiası: Başhekimlik Açıklaması Var!

Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan bir sağlık memuru ile kadın hasta arasında yaşanan kavga mahkemeye taşındı.

Gündem 24.07.2021, 20:10 24.07.2021, 20:14 Güler Sağlam
Sağlık Memurundan Genç Kıza Taciz İddiası: Başhekimlik Açıklaması Var!

BSHA’ya konuşan Hastanesi Başhekimliği “Olayda taciz iddiası doğru mu” sorusuna karşılık, “Konuyla ilgili idari ve savcılık tarafından soruşturma açıldı. İçeriği hakkında bilgi veremeyiz” yanıtını verdi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Servisinde görevli Sağlık Memur, geçtiğimiz günlerde ‘Beyaz Kod’ verdi. Sağlık memurunun pansumana gelen bir genç kızın bir yakını tarafından saldıraya uğradığını iddia ettiği öğrenildi. BSHA’ya ismini açıklamak istemeyen bir hastane yetkilisi, olayda hastaya elle taciz olduğunu öne sürdü.

Soruşturma Dosyası İçeriğini Açıklayamayız !

Konuyla ilgili BSHA’ya açıklama yapan Hastane Başhekimliği yetkilileri, “Konuyla ilgili  İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne bilgi verildi. İdari ve savcılık yönünden gerekli işlemler yürütülmektedir” denildi. Başhekimlik yetkilileri, taciz iddiası hakkında ise, dosyanın içeriği hakkında bilgi vermelerinin davanın selameti ve hukuki açıdan uygun olmadığını ifade etti. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
hemşire 5 ay önce
doktor bakanına gösterin
Asabi 5 ay önce
Bende mesai arkadaşlarımı Taciz etmişim. Savcılık iftira olduğuna hükmetti. İdari davalar başladı. Kişi, kişiler ve yönetim hakkında gerekli yasal işlemler etkili ve eksiksiz uygulanacak. Arkadaşa geçmiş olsun diyeceğim. Çok zor bir sürece giriyor umarım psikolojisi sağlamdır
Hemsire 5 ay önce
Kadın pansumancida olmali
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?