Sağlık Memuru ATM'de Bulduğu Parayı Bankaya Teslim Etti!

Kütahya’da para çekmek için gittiği ATM’de unutulan parayı bulan emekli vatandaş, örnek bir davranış sergiledi. Duyarlı vatandaş, sahibini bulmadığı parayı bankaya teslim etti.

Gündem 04.02.2021, 09:56 05.02.2021, 17:26 Güler Sağlam
Sağlık Memuru ATM'de Bulduğu Parayı Bankaya Teslim Etti!

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Ali Üver, gazetecilere yaptığı açıklamada “Parayı teslim edince omuzlarımdan yük kalktı ve vicdanen rahatladım. Herkese aynısını yapmayı tavsiye ederim. Banka ATM kayıtlarından yola çıkarak para sahibine ulaştıracak.” dedi.

Örnek bir davranışta bulunan Ali Üver “Akşam saatlerinde bir bankanın ATM şubesine para çekmek için gittiğimde, bir kadın işlem yapmaktaydı. Birden acilen koşmaya başladı ve ATM’den uzaklaştı. Bende ATM’ye yanaştığımda hemen işlem başlamadı. Daha dikkatli baktığımda haznede para olduğunu gördüm. Büyük ihtimalle kadın, bir yere yetişmek için koştu ve unuttu parayı diye düşündüm. Bin TL’nin üzerinde bir para vardı haznede ve üzerimde birden sorumluluk oluştu, vicdanım el vermedi orada bırakmadım. Ben de aldım parayı yetkililere teslim ettim. Bu pandemi ortamında bu parayı unutan şahsın ihtiyacı vardır belki işsizlik maaşıdır diye düşündüm. Parayı teslim edince omuzlarımdan yük kalktı ve vicdanen rahatladım. Herkese aynısını yapmayı tavsiye ederim. Yarın da siz paranızı kaybedebilirsiniz” diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sağlık 5 ay önce
İşte bu kul hakkı bu kadar önemli,her konuda kul hakkına önem verilirse ne başımıza müsibet gelir nede düzensizlik olur tebrik ediyorum
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?