Sağlık İşçisi: Eve Döndüğümde Bana Korkuyla Bakan Yüzler Görüyorum!

İstanbul'dan bir taşeron sağlık işçisi, gönderdiği mektupla korona günlerindeki çalışma koşullarını, yaşantısını ve taleplerini anlattı.

Gündem 03.04.2020, 09:14 03.04.2020, 09:20 Güler Sağlam
Sağlık İşçisi: Eve Döndüğümde Bana Korkuyla Bakan Yüzler Görüyorum!

TIKLAYIN

Ben İstanbul’da bir belediyeye bağlı tıp merkezinde, tıbbi görüntüleme teknikerliği yapan taşeron bir işçiyim. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de Kovid-19 virüsü ile mücadele içinde. Bu süreçte ben ve benim gibi sağlıkçı arkadaşlarımızın kaygıları her geçen gün artıyor. Hemen hemen hepimiz toplu taşıma kullanıyoruz. Bununla beraber hayatımızı işe giderek tehlikeye attığımız bu günlerde toplu taşıma daha yeni belediyeye ait sağlık hizmeti veren yerlerin çalışanlarına ücretsiz oldu. Öncesinde İBB Başkanı bütün sağlık çalışanlarına ücretsiz olacak dedi fakat araştırdığımızda sadece sağlık bakanlığı kartı olan çalışanlar için bu durum geçerliymiş.

Şu an için kendi çalıştığım yerde vardiya sistemine geçtik bunun dışında kronik rahatsızlığı olan arkadaşlarım idari izin kullanıyorlar. Buna rağmen ben ve benim gibi işe giden arkadaşlarımla konuştuğumda şunu fark ettim, neredeyse hepimizin evinde risk grubunda bulunan insanlar var. İşten eve döndüğümde doğal olarak bana korkuyla ya da çekinceyle bakan yüzler görüyorum, bu da tabii psikolojik olarak her iki tarafı da yıpratıyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?