PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyon Kararı

16 Haziran tarihinde toplanan Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyon Kararları 27 Temmuz tarihli Resmi Gazetede yayınlandı.

Gündem 27.07.2022, 02:54 Cansu Polat
Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyon Kararı

Sağlık Uygulama Tebliği ekinde yer alan Hizmet Başı İşlem Puan Listesinde Ameliyathane ve Ameliyathane Dışı İşlem Tanımları başlığı altında yer alan işlem gruplarına ilişkin birimlerin oy birliği ile değiştirildiği belirtildi.

Ameliyathane Ve Ameliyathane Dışı Anestezi Uygulamaları başlığı altında yer alan puan güncellemeleri de yine oy birliği ile komisyon tarafından kabul edildi.

Yorumlar (3)
hakikat 3 hafta önce
iş bizim emeğimize gelince ne kadar ucuz oluyor 14 liraya damar yolu açtırıyorlar 5 liraya müsküler enjeksiyon yaptırıyorlar.sanayide 5 liraya vida sıkmazlar.sonra neden performans düşük yatıyor dersiniz.
Hemşire 3 hafta önce
oh yine hep hekimlere ne zaman hekim bakanlığı olmmaktan çıkacak
Drrrrrr 3 hafta önce
Ne skm calisansin sen? Yaptigin islemin sorumlulugunda kac kez ceza alsin? Kac komplikasyon ile ilgilendin? En ufak sikintida doktor gelsin hastaya durumu anlatsin. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Siatemde adaletsizlik var. Bunu söyle ama doktor fazla aliyor ben az aliyorum deme. Doktorlar az aliyor, siz de az aliyorsunuz. Ücret kiyaslamasini senden daha fazla sorumluluk alan, daha cok, okumuş dirsek cürütmüş branşlarla kıyaslama. Hakim maasiyla maasini kiyasliyor musun? Kendi mesleginde benzer egitim sinifindaki diger sektorle kiyasla. Doktor hakim savciyla kiyaslar, sen de katiple, mubasirle, gardiyanla kiyaslayacaksin. Doktor emniyet muduruyle kiyaslayacak sen polisle kiyaslayacaksin. Tabiki cogu branstan fazla almalisin ama doktorla kiyaslamayacaksin.
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?