Sağlık Eski Bakanı Osman Durmuş Hayatını Kaybetti - Güncel

Eski Sağlık Eski Bakanımız Prof. Dr. Osman Durmuş, beyin kanaması sonrası kaldırıldığı hastanede 73 yaşında yaşama veda ettiği öğrenildi. Osman Durmuş'un ölümü üzerine Sağlık Bakanı Koca taziye mesajı yayınladı. Geçtiğimiz günde Eski Bakan Durmuş'un vefat ettiği gündeme gelmiş bu iddialar MHP tarafından yalanlanmıştı. Ajanslar tarafından az önce geçilen son dakika bilgisine göre Osman Durmuş hayatını kaybetti.

Gündem 26.10.2020, 22:59 27.10.2020, 04:07 Güler Sağlam
Sağlık Eski Bakanı Osman Durmuş Hayatını Kaybetti - Güncel

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Sağlık Eski Bakanı Osman Durmuş'un vefatı nedeniyle yaptığı paylaşımda "Bir süredir tedavisi devam eden sağlık eski bakanımız, kıymetli meslektaşım Dr. Osman Durmuş Bey maalesef aramızdan ayrıldı. Kendisine sonsuz rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Milletçe başımız sağ olsun." dedi.

Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Osman Durmuş'un vefatı üzerine bir taziye mesajı yayınlayarak "Sağlık eski Bakanı Sn. Osman Durmuş'un vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhum Bakanımıza yüce Allah'tan rahmet ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum." dedi.

AYRINTILAR GELİYOR

Eski Sağlık bakanlarından Osman Durmuş, geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında yaşamını yitirdi.

DSP-MHP-ANAP Koalisyon Hükümeti'nde Sağlık Bakanı olan Durmuş, 5 Ağustos 1947'de Çankırı'da doğdu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Osman Durmuş, aynı fakültenin Anatomi Ana Bilim Dalı'nda uzmanlık eğitimi yaptı ve Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası'nı tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan Durmuş, 1990'da doçent, 2003 yılında profesör oldu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda yaklaşık 60 makalesi yayımlanan Durmuş, MHP'den Kırıkkale Milletvekilliği yaptı.

HABERİN GEÇMİŞİ

MHP'den yapılan açıklamada; "21.Dönem Kırıkkale Milletvekilimiz, Eski Sağlık Bakanımız Sn Osman Durmuş'un yaşamış olduğu rahatsızlıktan ötürü kaldırıldığı hastanede tedavisine devam ediliyor olup, yalan haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur. Tez zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz." denildi.

MHP Ankara Milletvekili Şefkat Çetin ise; 

Öte yandan "Osman Durmuş eşimin amcasının oğlu yakınlarımız şu anda hastanede durumu stabil." açıklamalarıda sosyal medya'da yapıldı.

OSMAN DURMUŞ BİYOGROFİSİ

Bir dönem Sağlık Bakanı olarak görev yapan Durmuş, ulusal ve uluslararası yayınlarda 60 kadar makalesi yayımlanan bir tıp profesörü.

Osman Durmuş, 5 Ağustos 1947'de Çankırı'da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Elif'tir.

Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Aynı fakültenin Anatomi Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimi yaptı. Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası'nı tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 1990'da doçent, 2003'te profesör oldu. Türkiye Üniversite Öğretim Elemanları Sendikası'nın Kurucusu oldu ve Başkanlık görevinde bulundu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda 60 kadar makalesi yer aldı.

21. Dönem Kırıkkale Milletvekili. 57. Hükümet'te Sağlık Bakanlığı görevini yürüttü.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
hemşireler sağlık memurları 10 ay önce
Allah rahmet eylesin kısa süren 3 yıllık bakanlığında biz sağlık çalışanları için birseyler yapmaya çalışan yapan tüm birimlerin her ay döner sermaye almasını sağlayan şuan uç kuruşta olsa döner sermaya almamızda emeği geçen bu yönetmenliği çıkaran sayın bakanımıza Allah rahmet eylesin yüzlerce sağlık çalışanın duası onunla olacaktır 20 yıllık ikdarda olan 10 yıllık ve diğer sürelerde bakanlık bakan ancak biz sağlık çalışanları için hiçbirsey yapmayan bakanlara da zamanı gelince rahmet okuruz inşAllah ne diyelim
NM 10 ay önce
ALLAH GANİ GANİ RAHMET EYLESİN.
ALLAH GANİ GANİ RAHMET EYLESİN ADAM GİBİ ADAMDI AMA YANINDAKİ ATANMIŞ SEÇİLMİŞLER ONLAR KOCAMAN BİR HİÇTİ 10 ay önce
SAYIN BAKANIMA CANİ GÖNÜLDEN HAKKIM HUKUKUM HELAL OLSUN NUR İÇİNDE YATSIN.AMA YANINDAKİ BAZI ATANMIŞLARADA SEÇİLMİŞLEREDE HER İKİ DÜNYADA DA HAKKIM HELAL DEĞİLDİR.HELE HELE HAYIR DUAM HİÇ YOK.DEĞİL RAHMET CEHENNEMİN DİBİNE GİTSİNLER.BİZİM SIRTIMIZA BASTI DÜMENLERİNİ ÇEVİRİP BİZİ KOCA BİR HİÇ ETTİLER ZEHİR ZIKKIM OLSUN.
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?