Sağlık Çalışanlarının Ücretsiz Ulaşım ile Sosyal Tesis ( Misafirhane ) Hakkı 6 Ay Uzatıldı!

31 Aralık tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçları ve kamuya ait sosyal tesisleri ücretsiz kullanma hakkı ikinci kez uzatılarak 30.06.2021 tarihine kadar uzatıldı.

Gündem 31.12.2020, 02:45 31.12.2020, 12:23 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanlarının Ücretsiz Ulaşım ile Sosyal Tesis ( Misafirhane ) Hakkı 6 Ay Uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 31.12.2020 ( bugün ) tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kovid-19 salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin ücretsiz ulaşım ve kamuya ait sosyal tesislerden yararlanma hakkı 6 ay uzatıldı.

Karar kapsamında, sağlık personeli, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 30 Haziran 2020 tarihine kadar ücretsiz yararlanabilecek.

Sağlık kuruluşlarında çalışanların toplu taşıma ve kamuya ait sosyal tesislerden ücretsiz yararlanma süresi 31 Aralık'ta sona eriyordu. Bu süre 30 Haziran 2021'e kadar uzatıldı. saglikpersoneliHABER.NET bir haftadır bu sürenin uzatılması için "Sağlıkçılar Konaklama ve Toplu Taşımanın Uzatılmasını İstiyor: 1 Hafta Kaldı!" ve "Son Güne Girildi Bakanlıkta Ses Yok!" haberleriyle yetkililere seslenmişti. Bugün de İzmir ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri 3 ay süre ile toplu taşımada sağlıkçılardan ücret alınmayacağını duyurmuştu. Haber için >> Ücretsiz Ulaşımda 4. İlde Sağlıkçılara Süreyi Uzattı: Son Güne Girildi Bakanlıkta Ses Yok!

TIKLAYIN

Sağlık personelinin mesai kaybını önlemek, zaman tasarrufu sağlamak ve yapılacak çağrılara süratle icabet etmek amacıyla görevli olduğu sağlık kuruluşuna yakın bulunan kamu sosyal tesislerinden yararlanmak isteyenler ile görevli olduğu sağlık kuruluşundan başka bir yere görevlendirilenler, kamuya ait sosyal tesislerden yararlanma süreleri 6 ay uzatılmış oldu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
sağlıkçı 5 ay önce
rize de böyle bir şey yok ulaşım ücretli
Kamil Balbay 5 ay önce
niye orası akp değilmi
eylem 5 ay önce
dalga geçiyorlar bizimle eylem eylem eylem eylem eylem eylem eylem eylem hep birlikte
Ahmet 5 ay önce
Maaşımiz iyilestirilsin iyi bi zam yapılsa çok daha mutlu oluruz eridi gitti maaşlar
sağlıkçı 5 ay önce
rize hariç zaten ilk bir kaç ayda vardı sonra ulaşım ücretliye döndü
Kamu hast A A. 5 ay önce
ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER SAYIN CUMHURBAŞKANIM.
Mustafa Gülten 5 ay önce
Çok teşekkürler sayın cumhurbaşkanım
BOZKURT 5 ay önce
TEŞEKKÜRLER SAYIN CUMHURBAŞKANIM.
BOZKURT 5 ay önce
ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR SAYIN CUMHURBAŞKANIM
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?