Sağlık Çalışanlarının Meslek Hastalığı Talebine Direnen Bakan Selçuk'a TBMM'de İstifa Önergesi Verildi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk’un skandal açıklamalarının ardından sağlık çalışanlarına tepki göstermişti. Koronavirüse yakalanan sağlıkçılarla ilgili sözlerinin ardından İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “İstifa edecek misiniz?” diye sordu.

Gündem 04.04.2021, 23:38 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanlarının Meslek Hastalığı Talebine Direnen Bakan Selçuk'a TBMM'de İstifa Önergesi Verildi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüsün meslek hastalığı olarak görülmesini isteyenlere verdiği yanıt sosyal medyada gündem oldu. Bakan Selçuk, koronavirüse yakalanan sağlıkçılarla ilgili “Evde hastalananlar var, nasıl meslek hastalığı kabul edelim” demişti.

“İSTİFA EDECEK MİSİNİZ ?”

Yüzlerce meslektaşını koronavirüs nedeniyle kaybeden sağlık görevlilerinin illiyet bağı aranmaksızın koronavirüsün meslek hastalığı olarak kabul edilmesi talebi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından kabul edilmedi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un, bu taleplere “Evde hastalananlar var, nasıl meslek hastalığı kabul edelim” yanıtını vermesi tepki çekti. Bu sözleri hatırlatan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM’ye soru önergesi vererek Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a “İstifa edecek misiniz?” diye sordu.

İVEDİLİKLE MESLEK HASTALIĞI OLARAK KABUL EDİLMELİ 

Bir yılda 391 sağlıkçının koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini, 140 binin üzerinde sağlıkçının da koronavirüse yakalandığını vurgulayan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a; “İşi ve mesleği gereği koronavirüs hastalarına bakan, muayene eden, müdahale eden, temas eden sağlık çalışanlarının buna bağlı olarak koronavirüs  hastalığı tanısı almaları ile sağlık çalışanları için koronavirüsün Türkiye’de ivedi meslek hastalığı olarak kabul edilmesi amacıyla somut adım atılacak mıdır?” sorusunu da yöneltti.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Söz konusu ifadeler kısa sürede Twitter’da gündem oldu. Onlarca sosyal medya kullanıcısı ve sağlık görevlileri bu açıklamayı eleştiren içerikler paylaşarak tepkilerini gösterdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Sağlık 4 ay önce
Bu bakan ne yapmak istiyor acaba zaten bu hükumetin sağlıkçılarla bi problemi var ben geldiklerinden beri bize bi faydalarını görmedim...taşeron yandaşlarına kadro verirken iyileştirme yaparken hicbir bahane uyduramıyorlar..ama iş bize geldi mi her yol kapalı...seçimlerde sizin gibilere oy veren saglik personeli kendi sonunu hazırlamış olur...
Kamu Çalışanı 4 ay önce
Bu hep böyle olmuştur Çalışma bakanı işveren Bizler çalışan Onlar hakları yani zam ı en düşük ve işi en iyi performans ı en yükseğin den isterler Bitane de Çalışan dan yana olan çıksa hep mi Patrondan yana İşçi kardeş
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?