Sağlık Çalışanlarının Maaşlarından Vergi Alınmasın Önerisi Meclis'te Bakan Koca'ya Soruldu!

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a korona virüs salgınıyla mücadele edildiği günlerde “Sağlık çalışanları bürokratlarınızdan daha mı az değerlidir?” diye sordu.

Sağlık Çalışanlarının Maaşlarından Vergi Alınmasın Önerisi Meclis'te Bakan Koca'ya Soruldu!

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, virüsün en çok sağlık çalışanlarını etkilediğini belirterek “7/24 çalışan doktorlar, hemşireler ve hasta bakıcılar en büyük risk grubunu oluşturmaktadır. Hastalar ile yakın temasta olan sağlıkçıların çoğu evlerine gitmemekte, aileleri ile online iletişim kurmak zorunda kalmaktadırlar.” dedi.

Milletvekili Kayan; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a şu soruları yöneltti;

1- Virüs salgını ile mücadele devam ettiği sürece “Sağlık çalışanları” nın maaşlarından “VERGİ” alınmaması yönünde bir çalışmanız var mıdır ?

2- “Sağlık çalışanları”mızın bu süreç içerisinde maaşlarından vergi almayarak; insanüstü gayretlerine, devlet ve toplum olarak saygımızın gereğini yerine getirmiş olmaz mıyız ?

3- Bildiğiniz üzere; ülkemizde birkaç kurumdan maaş alan bürokratlarımız bulunmaktadır. Yapılan düzenlemeler ile “bürokratlar” ın 2. ve 3. maaşlarından vergi alınmaması karara bağlanmıştır. Sizce bu kamuoyu vicdanına sığmakta mıdır ?

4- Canlarını hiçe sayarak, insanüstü çaba gösteren “sağlık çalışanları” mız, “bürokratlarınız” dan daha mı az değerlidir ?

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 23:14

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek
Dilek - 3 hafta Önce

Kamuda en düşük maaş saglikcilarin bu meclis ,yetkililer bu nasıl adalet

soruyoruz
soruyoruz - 3 hafta Önce

lise mezunu bekcinin maaşı 6 bin lira iki yıllık yüksek okul mezunu polisin maaşı 5,5 bin lira ; lisans hatta yüksek lisans mezunu hemşirenin net maaşı 3,5 bin hala sessiz olan sendikaya üye olan hemşirelere hiç bir şey demiyorum

hemşire saglık memuru
hemşire saglık memuru - 3 hafta Önce

ünıversite de 4 yılın geçsin anan ağlasın ama bir lobarant teknisyeni bir röntgen teknisyeni bir aneztezi teksnisyeni odyometri vbvb llise en fazla yokul çıkışlı meslekler senden daha rahat bir şekilde çalışşsın

Nur
Nur - 3 hafta Önce

Onu bunu bırakında 657 tabi 4bliler için teklifte bulunun kaç yıldır kadro bekliyorlar biraz icraat yapın siz hala içinizde tartışıp duruyorsunuz

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 hafta Önce

Sağlıkçılar çok çalışıyor. Maaşları düşük neden otobüsten süresiz yaralanmıyor. Canları pahasına çalışıyorlar onlarda anne onlarında ailesi var lütfen maaşlarına zam sürekli olsun. Otobüsler süresiz olsun. Ayrımcılık olmasın döner sermayeden. Bayram ikramiyesi verilebilir.

SIRADAKİ HABER