Sağlık Çalışanlarının Maaşlarından Vergi Alınmasın Önerisi Meclis'te Bakan Koca'ya Soruldu!

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a korona virüs salgınıyla mücadele edildiği günlerde “Sağlık çalışanları bürokratlarınızdan daha mı az değerlidir?” diye sordu.

Gündem 07.05.2020, 23:04 07.05.2020, 23:14
Sağlık Çalışanlarının Maaşlarından Vergi Alınmasın Önerisi Meclis'te Bakan Koca'ya Soruldu!

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, virüsün en çok sağlık çalışanlarını etkilediğini belirterek “7/24 çalışan doktorlar, hemşireler ve hasta bakıcılar en büyük risk grubunu oluşturmaktadır. Hastalar ile yakın temasta olan sağlıkçıların çoğu evlerine gitmemekte, aileleri ile online iletişim kurmak zorunda kalmaktadırlar.” dedi.

Milletvekili Kayan; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a şu soruları yöneltti;

1- Virüs salgını ile mücadele devam ettiği sürece “Sağlık çalışanları” nın maaşlarından “VERGİ” alınmaması yönünde bir çalışmanız var mıdır ?

2- “Sağlık çalışanları”mızın bu süreç içerisinde maaşlarından vergi almayarak; insanüstü gayretlerine, devlet ve toplum olarak saygımızın gereğini yerine getirmiş olmaz mıyız ?

3- Bildiğiniz üzere; ülkemizde birkaç kurumdan maaş alan bürokratlarımız bulunmaktadır. Yapılan düzenlemeler ile “bürokratlar” ın 2. ve 3. maaşlarından vergi alınmaması karara bağlanmıştır. Sizce bu kamuoyu vicdanına sığmakta mıdır ?

4- Canlarını hiçe sayarak, insanüstü çaba gösteren “sağlık çalışanları” mız, “bürokratlarınız” dan daha mı az değerlidir ?

Yorumlar (5)
Dilek 6 ay önce
Kamuda en düşük maaş saglikcilarin bu meclis ,yetkililer bu nasıl adalet
soruyoruz 6 ay önce
lise mezunu bekcinin maaşı 6 bin lira iki yıllık yüksek okul mezunu polisin maaşı 5,5 bin lira ; lisans hatta yüksek lisans mezunu hemşirenin net maaşı 3,5 bin hala sessiz olan sendikaya üye olan hemşirelere hiç bir şey demiyorum
hemşire saglık memuru 6 ay önce
ünıversite de 4 yılın geçsin anan ağlasın ama bir lobarant teknisyeni bir röntgen teknisyeni bir aneztezi teksnisyeni odyometri vbvb llise en fazla yokul çıkışlı meslekler senden daha rahat bir şekilde çalışşsın
Nur 6 ay önce
Onu bunu bırakında 657 tabi 4bliler için teklifte bulunun kaç yıldır kadro bekliyorlar biraz icraat yapın siz hala içinizde tartışıp duruyorsunuz
Sağlıkçı 6 ay önce
Sağlıkçılar çok çalışıyor. Maaşları düşük neden otobüsten süresiz yaralanmıyor. Canları pahasına çalışıyorlar onlarda anne onlarında ailesi var lütfen maaşlarına zam sürekli olsun. Otobüsler süresiz olsun. Ayrımcılık olmasın döner sermayeden. Bayram ikramiyesi verilebilir.
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?