Sağlık çalışanlarının hali: Yemek Molasında Yedeği Yok!

Sağlık personeli yetersizliğinin had safhaya ulaşmasının son örneği bu acil serviste yaşandı.

Gündem 15.11.2021, 07:07 Zeynep Elmalı
Sağlık çalışanlarının hali: Yemek Molasında Yedeği Yok!

Ağrı04 Haberde yer alan haber;

Bugün saat 18.30 sıralarında bir arkadaşımın rahatsızlığı nedeniyle gittiğim Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karşılaştığım manzara bırakın bizi kıskanan Avrupa 3. Dünya ülkelerinde bile yaşanmayacak bir durumda.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Düşünün bir kentin  tek Hastanesine acil servisine bir arkadaşımın rahatsızlığı nedeniyle gittim.Refakat ettiğim arkadaşımın girişi için sıra almaya gittiğimde önümde bekleme halinde 3 kişi ve müracaatta bir boş koltuk ile karşılaştım. İlk anda anlık bir ekstra gelişme nedeniyle bir aksama olduğunu düşünerek 2 dakikada kadar bekledim gelen giden olmayınca ve koltuk dolmayınca önünde bekleyen arkadaşlara ne kadar beklediklerini sordum aldığım cevap 5 dakika olunca nedenini merak ettim.

Yazıyı gösterdiler "yemek molasındayım" 

Bu bekleme sürecimizde arkada oluşan kalabalık artmaya devam devam tabi haliyle, kucağında çocuğu ile bekleyen kadın, ayakta duramayacak genç kız, duvara yaslanmış yaşlı amca. Telefona sarılıp aklına ilk gelen ilk isim aradım bir dakika sonrasında koltuk doldu, işlem rutine döndü. Düşünün ki üstünde acil yazan bir yerde bırakma oturacak sandalyeyi sıra alacak memur bulamıyorsunuz ve adı acil buranın memur geldi sıra verilmeye başlandı.Sonrasında samimiyetine inandım  ilgili yönetici arkadaş da sağ olun bulunduğumuz alana geldi. Durumu anlattım ama fakat dinlenecek bir asla mazeret kabul etmeyecek bu durumla isyanımı yüksek sesle kustum.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Uzman 3 hafta önce
Ambulansla gitmediysen Avrupa da ABD de saatlerce beklersin acilde, bir de bizdeki gibi kendini acil hissettiğin için gittiysen üste para cezası yersin UK gibi ülkelerde. Neymiş 5 dk 10 dk beklemiş. Sanki iç harb var acillerde günde binlerce kişi.
hemşire 3 hafta önce
acil servisi kafe sanıyor bu zihniyetler.
iyi 3 hafta önce
iyi bok yedin dal*arak
Hüseyin 3 hafta önce
Az bile yapmışsın ölüm de kussaydın.
5
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?