Sağlık Çalışanlarından Ak Patili Vekile: Sağlıktan Elini Çek!

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in Kayseri’deki sağlık alanına devamlı olarak dışarıdan müdahale etmesi, sağlık sistemini tıkanma noktasına getirdi. İhalelerden atamalara kadar her konuya müdahil olan Tamer’in tutumu, sağlık camiasının tepkisine neden oluyor.

Gündem 22.08.2020, 17:13 22.08.2020, 17:21
Sağlık Çalışanlarından Ak Patili Vekile: Sağlıktan Elini Çek!

SİSTEM TIKANIYOR

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, daha önce Kayseri Devlet Hastanesi’nde Başhekimlik görevini yürütmüş, özel Güneş Hastanesi’nde de ortaklık yapmıştı. Milletvekili seçildikten sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi olan Tamer, Kayseri’deki sağlık alanıyla yakıdan ilgileniyor. Sağlık alanında yaşanan sorunların çözümü konusunda önemli işlere imza atan Tamer, yetki ve sorumluluk alanı dışındaki işlere müdahil olmaya kalkınca, sağlık çalışanları ile karşı karşıya gelmeye başladı.

TIKLAYIN

HER İŞE KARIŞIYOR

Milletvekili Tamer’in, sağlık alanında yapılan tüm atamalara müdahil olmak istediği, yapılan ihalelerle ilgili de yetkili kişilerin görev ve sorumluluklarına karışmaya başladığı iddia ediliyor. Adeta bir sağlık müdürü gibi davranmaya çalışan Tamer’in mevcut birçok idareciyi değiştirmek için girişimde bulunduğu, kendine yakın isimleri üst düzey görevlere getirmeye gayret ettiği ve bu durumun da sağlık camiasında büyük rahatsızlığa neden olduğu belirtiliyor. Sağlık kurumlarına ürün ve hizmet temin eden kuruluşların da bu durumun ortaya çıkmasında etkili olduğu söyleniyor.

ÖZHASEKİ UYARDI

Kayseri’de bir grup sağlık çalışanının oluşan olumsuz tablo ile ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’yi bilgilendirdiği öğrenildi. Rahatsızlığın ulaştığı boyutun farkına varan Özhaseki’nin, konuyla ilgili İsmail Tamer’i uyardığı ve pandemi sürecinde canla başla çalışan sağlık ekibinin motivasyonunun bozulmaması gerektiğini da konuşuluyor. Tamer’in özellikle bazı kesimlerin isteği üzerine İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’nin görev süresini uzattırmamak için çaba gösterdiği biliniyor.

Yorumlar (9)
Minderci 3 ay önce
Bu haber ısmarlama gibi duruyor zamanlaması manidar
Saglıkcı 3 ay önce
Sivas’ta tüm akrabaları sağlık üst yönetiminde
Hakan 3 ay önce
Urfalı vekil eski sendikacı Mahmut Kaçar da sağlıktan elini çekmeli
Kayseri Doktor 2 ay önce
Özhaski kendi getirdiği Ramazan Benli'nin gitmesini ister mi? Kayseri değil artık burası Yahyalı cumhuriyeti oldu zaten. Sayın vekil gitmesini istiyorsa sonuna kadar haklı.
kahraman kedi 3 ay önce
başlık yanlış....AK PATİLİ VEKİL değil, AK PENÇELİ VEKİL OLMALI
Kozan 2 ay önce
Kozan aynı durumda. Gelin yönetiyo..
Ali 2 ay önce
ELİNİ ÇEKER DE BAŞKA BİR ŞEY SOKAR !?!?
alp 2 ay önce
her yer aynı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?