Sağlık Çalışanlarında Çile Çekmek Adeta Sıradanlaştı!

Koronavirüs belası; hayatımıza girdiğinden beri binlerce kişiyi hastanelik etmeye, yataklara düşürmeye, can almaya devam ederken...Sağlık çalışanlarında çile çekmek adeta sıradanlaştı..

Gündem 10.05.2020, 02:11 10.05.2020, 02:16
Sağlık Çalışanlarında Çile Çekmek Adeta Sıradanlaştı!

Gelen telefonlarda, yazılan maillerde farklı aile dramları çıkıyor ortaya...

Buyurun...

***

Kamu hastanesinde çalışan sağlıkçı anne ve babanın anlattıklarını paylaşayım sizinle.

TIKLAYIN

"Lale Hanım, biz sağlıkçı bir aileyiz. İlimizde (Bursa) hizmet veren..... devlet hastanesinde çalışıyoruz ve bir çocuğumuz var. Geçen hafta eşim de ben de yapılan test sonucu pozitif çıktık. Aile büyüklerimiz il dışında yaşıyor. Doğal olarak çocuğumuza bakacak kimsemiz yok. Komşular, arkadaşlar da çocuğumuza bakmaya pek yanaşmak istemiyorlar. Eşimin durumu benden daha ağır olduğu için tedavimi düzenleyip eve gönderdiler. Ben bir sağlıkçı babayım. Evin içinde maskeli ve ayrı odalarda yaşıyoruz. Çok zor çok!.. Eşim hastanede yatıyor ben ev izolasyonundayım. Ne kendime ne de gözümün önündeki yavruma bakabiliyorum. Aynı durumda olan arkadaşlarımız var. Gerçekten çok tedirginiz. Özellikle bu kapsamda olan sağlıkçıların çocuklarına bakılması için yetkililerden yardım bekliyoruz. Çaresizlik çok zor!.."

Bundan ötürü bu kapsamda olan sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlara yetkililerin el uzatmasını ve destek vermesini bekliyoruz.

Şu an salgın kontrol altına alınmış olsa da 2. dalganın gelmesi olası...

Ne kadar süreceği, ne kadar yıkıcı olacağı ise belirsiz!

Yaşadığımız bu dramların bir daha tekrarlanmaması için gerekeni yapalım şimdiden!..

Lale AKASOY/yenidonem.com.tr

Yorumlar (0)
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?