Sağlık Çalışanlarına Verilen Sahur Yemeği: Üstelik Gündüz 15.30'da Dağıtıldı!

Sağlık çalışanları kendilerine hak ettikleri döner sermaye ödemesinin yerine Alkışı reva gören Sağlık Bakanlığı'nın atadığı idarecilerin sahur için reva gördüğü menü tepkileri beraberinde getirdi.

Gündem 20.04.2021, 04:09 20.04.2021, 16:37 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanlarına Verilen Sahur Yemeği: Üstelik Gündüz 15.30'da Dağıtıldı!

Saat gündüz 15:30'da dağıtıldığı iddia edilen Kaş Devlet Hastanesi sahur menüsünü görenler "bir çok kurum açık büfe beslenirken biz sağlıkçılarsağlıksız besleniyoruz. 6 adet zeytin ve bir kibrit kutusu kadar bile olmayan, en incesinden kesilmiş, mikroskobik, markasız, tadını anlayamadığımız peynir..." diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Saat 15:30'da dağıtılan sahur yemeğinin Antalya'da imsak saatinin 04:44 olduğu gerçeği karşısında, nasıl temiz kalacağı, nasıl yenilebilir halde olacağını Sağlık Bakanlığının yüksek bürokrasisinin bilgisine sunuyoruz.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Sağlık çalışanlarının bu zorlu pandemi döneminde iyi beslenmeye, proteine, vitamine ihtiyaç duyduğu düşünülmüş olmalı ki sahur yemeği bu denli az, özensiz ve imsak saatinden 13 saat, evet tam 13 saat önce dağıtılarak böyle verilmiş diye düşünüyoruz. 

Öte yandan hastanelerde verilen personel yemekleri konusu kronikleşmiş bir sorun olarak sağlık personellerini mağdur etmeye devam ediyor. Eskiden hastanelerde mutfak olurdu. Oradan hem yatan hastalara, hem çalışanlara denetim altında yapılan yemekler verilirdi. “Pahalı oluyor” dediler, hizmet alımına gidildi. En ucuz teklifi veren ihaleyi alıyor. Alan da et yerine hamam böceği koyuyor!

Covid yüzünden zaten zorlu şartlarda görevlerini yapmaya çalışan sağlık çalışanlarına bu menüyü reva gören hastane idaresini saglikpersoneliHABER.NET olarak KINIYORUZ.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Yemek şirketleri kaldirilsin 2 ay önce
Hemşireye doktora yemek ücretini verin.disardan kendisi alsın getirsin. Sanki bedava veriliyo gibi adamın hakkını vermiyorlar. Saatlerce nöbet tutan insan ...yazık yazık... Allah herşeyi görendir...
ahmet dürüst 2 ay önce
kesinlikle haklısınız en ucuz alana ihaleyi vereceğim diye gördüğünüz üzere en kalitesiz zeytin küçük reçel vermşler. kediler bile doymaz bu menüden
mühendis 2 ay önce
bu ülkede sağlıkçılara gereksiz fazla maaş veriliyor hele doktorlar falan mühendislerden fazla kazanıyor, rusyaya bakın doktorlar asgari ücret düzeyinde kazanırken Türkiyedeki duruma bakın haksızlık
Sağlık 2 ay önce
Ne gereksiz işe yaramayan insanlar artık sağlık ve sağlıkçı konusunda yorum yapar oldu.neyse bu gereksizlerle vakit harcamaya gerek yok..şimdi bu sahur menüsünü veriyorsan ülke olarak sağlıkta çok iyi yerdeyiz demek bence komik olur...zaten çalışanları köle gibi kullanıp haklarını vermeden çalıştırmakla herkes zaten bu şekilde saglik hizmeti verir yani bu bir başarı değil sadece utanilmasi gereken bi durum gerçekse gerçekten yazık....
zonguldak 2 ay önce
aynısı zonguldakta oluyor
Yuuksel 2 ay önce
Küçük İlçelerin neredeyse hepsi bu şekilde
Hfsonu yemek çıkmayan yerler de var
Issız yere kurulan alışveriş imkanı olmayan binalar var
Yaz nöbeti çak gitsin 24 saat ne yaparlar kimsenin umrunda değil
Maalesef doktor bey...hemşire hanım... İle başlayan cümleler ile aciz idareciler...
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?