Sağlık Çalışanlarına Saldıran Hastaya Biber Gazlı Müdahale!

Sabah saatlerinde Kütahya’da yaşanan olayda, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde sağlık çalışanları ile güvenlik görevlilerine elindeki bıçakla saldıran psikatri hastasına biber gazı ile müdahale edildi.

Sağlık Çalışanlarına Saldıran Hastaya Biber Gazlı Müdahale!

Elindeki bıçakla sağlık çalışanlarına saldıran hastayı emniyet güçleri bir süre ikna etmeye çalıştı. İsminin Hasan T. olduğu öğrenilen hasta, ikna çabalarının sonuçsuz kalması üzerine biber gazıyla müdahale edilerek etkisiz hale getirildi.

TIKLAYIN

Kütahya’da çalıştığı ilaç dağıtım şirketinden bir süre önce çıkarıldığı ve şizofreni tedavisi gördüğü belirtilen Hasan T., muayene olmak için gittiği Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde cebinden çıkardığı bıçakla güvenlik görevlisi ve sağlık çalışanlarına saldırdı. Olay üzerine bölgeye çok sayıda polis edildi.

BİBER GAZLI MÜDAHALE

Polis ekiplerinin elindeki bıçağı bırakması için uzun süre ikna etmeye çalıştığı Hasan T., biber gazıyla etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Elleri kelepçelenen saldırgan, ambulansla Vefa Psikiyatri Hastanesi’ne götürüldü. Olayda yaralanan olmazken, hastalar ve sağlık çalışanları büyük korku yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 20:24

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER