Sağlık Çalışanlarına Edebe ve inanca göre giyinin Genelgesi 2021'e Ertelendi!

İstanbul İl Sağlık Müdürlü Kemal Memişoğlu, sağlık çalışanlarının edebe, adaba ve inanca uygun giyinmesini istediği Genelge, Dünyada ve ülkemizde de yaşanan Covid-19 pandemisi nedeniyle 31.12.2020 tarihine kadar uzatıldığinı yeni bir yazıyla duyurdu.

Gündem 29.06.2020, 21:38 30.06.2020, 23:03
Sağlık Çalışanlarına Edebe ve inanca göre giyinin Genelgesi 2021'e Ertelendi!

İstanbul İl Sağlık Müdürülüğü, sağlık çalışanlarına sorularak oylanan ve kabul edilen sağlık çalışanı kıyafeti oluşturulma standardı, dünyada ve ülkemizde de yaşanan Covid-19 pandemisi nedeniyle 31.12.2020 tarihine kadar uzatıldığinı duyurdu. 

Türk Sağlıksen genel merkezi sağlık çalışanı kıyafeti oluşturulma standardı, ilgili süresiz eylem kararı aldığını duyurmuştu.

NE OLMUŞTU

TIKLAYIN

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu imzasıyla yayınlandığı iddia edilen ve İstanbul'daki tüm sağlık tesislerine gönderilen talimat yazısı sosyal medyada tepkilere sebep oldu. Sağlık Müdürlüğüne bağlı kurumlara gönderilen yazıda sağlık personelinin giyeceği kıyafet standardının 'edep, adap ve inanca göre' uygun şekillerde uyarlanması gerektiği kaydedildi. Habertürk’e konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu da, yazıyı kendisinin yazdığını ve arkasında olduğunu ifade etti.

Sağlık Müdürü Edep, Adap ve İnanca Göre Kıyafet Talimatını Savundu! haberi için tıklayınız

Sağlık Müdürünü Savcılığa Şikayet Ettiler! haberi için tıklayınız

SES'ten Edepli Kıyafet Genelgesine Yanıt: GİY-ME-YE-CE-ĞİZ! haberi için tıklayınız

Yorumlar (5)
Anadolu 4 ay önce
Bence İstanbul sağlık müdürünün tek amacı var oda bakan olmak
Reis 4 ay önce
Pandemi bittide insanlar döner sermaye özlük haklarını konuşurken bütün meseleler bitti istanbulda kılık kıyafet mi sıra geldi yani
istanbul 4 ay önce
Yazı layıkıyla işlevini yaptı. o yüzden ertelenmesi beklenen şey.
Ciddiyet 4 ay önce
İstanbul il müdür doğrusunu yapmıştır. Herkes kılığına kıyafetine çeki düzen vermeli.
Www 4 ay önce
Çeki düzen verip ne yapacak kardeş, zaten herkesin giydiği alt üst forma, bizim görüp bilmediğimiz bir durum mu var, millet mini etek yada şalvar gitmiyor ya, yada kafasına sarık takan yok, herkesin geçirdiği bir bone, yada Rusya'daki hemşire gibi şeffaf formada gitmiyor, sayın memiş anlaşılan İstanbul'un tüm sağlık sorununu bitirmiş tek derdi edep adap.
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?