Sağlık Çalışanları Yağmur Altında Miting Yaptı: Yapılan Düzenleme Adaletsizdir!

Ankara ve İstanbul'un ardından İzmir'de de sağlık çalışanları sahanın sesine kulak vermeden yapılan sonra geri çekilen düzenlemeleri protesto etti.

Gündem 04.12.2021, 21:08 04.12.2021, 21:17 Zeynep Elmalı
Sağlık Çalışanları Yağmur Altında Miting Yaptı: Yapılan Düzenleme Adaletsizdir!

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Hekimlere yönelik yapıldığı öne sürülen ek gösterge iyileştirmesinin aslında zam olmadığını, onun bile sadece hekimlerle sınırlı tutulmasına tepki gösterdiler.

Mitinge katılan bir sağlık çalışanı "Hekimler verilen zammın çok daha fazlasını hak ediyorlar. Biz hekimler bu ücreti neden alıyor diye bir durum içerisinde asla değiliz. Olmayacağızda. Biz, bize de neden verilmiyor? Bizim bütün problemimiz bu" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
HADİ ORADAN!! 2 ay önce
HEKİMLER TOPLU SÖZLEŞMEDE ZAMMIN DIŞINDA TUTULDUĞUNDA SAVUNSAYDINIZ DA İNANASAYDIK BİZ DE!!! Hekim düşmanısınız!!
Hemşire. 2 ay önce
Hekim düşmanı değiliz. Ama kibrin egoistligin düşmanının. Kendini üstün insan başkalarını değersiz görene düşmanım. Ve bu konuda netim. Kim karşısındakini ezik görürse onu ezmeye hakir görmeye değersiz görmeye başlarım. Huyum pis.. ????
hekiim 2 ay önce
malum sendikalara üye olupta son birkaç gündeki gelişmelerden sonra hala üyelikten çıkmıyorsa bu hekimler kendi meslektaşlarına İHANET içindedir....
SAĞLIK CAMİASİNDAN 2 ay önce
ADALET BUNLARIN SAHTE ADI..
Sağlıksız sağlıkçı 2 ay önce
Toplu sözleşmede 5 bin lira zam yapılmadı beyfendi 300 lira zam yapıldı hekimler her kuruşuna kadar hakediyor bunun kimseye itirazi yok insanin canını sıkan maaşımiz kadar ZAM yapılmasi .
doktor 2 ay önce
Sağlık çalışanlarının sabit ödemesi %25 arttırılırken doktorları görmezden geldiğiniz için, hakimler 7500-8000 ek gösterge alırken hekimlerin aldığı 3600 ek göstergeyi bile çok görüp bütün sağlık çalışanlarına 3600 ek gösterge yi aldığınız ve hekimleri görmezden geldiğiniz için, kendinize yapılan iyileştirme değil de doktorlara yapılan ufak bir iyileştirmede sağlığın bir ekip işi olduğunu hatırladığınız için, doktor maketlerini yakacak kadar bizi çok sevdiğiniz için, en son totalde aldığımız ücret artmamasına rağmen doktorlara 5000 tl maaş zammı yapıldı deyip hayali bir algı oluşturarak halkı ve sağlık çalışanlarını üzerimize saldığınıziçin, sabitlerimiz maaşa yansımasını ve en azından yıllık izinde iken dönerlerimizin çok azalmayacağı için daha rahat izin kullanmamızı engellediğiniz için, hepinize sonsuz minnetlerimizi sunuyoruz (!)
Diş hekimi 2 ay önce
Sağlık çalışanı ne oluyor? Ebe mi hekim mi hemşire mi att mi?? Savcı hakim için adalet çalışanı diyor musunuz mübaşir ile aynı özlük haklarına sahip olsun diyor musunuz?
Doktor a 2 ay önce
Biz doktorluğu degersizmi dedik. Sen karşındakini alçak görme ,ben sana zaten saygı gösteririm. Dooktor olmana gerek bile yok ozaman.. benim yaptığım işi nasıl değersiz gösterirsin. Sende biliyorsun doktor olmadan nice nöbetler tutuluyor kliniklerde. Ama hemşire olmadan tutulan nöbet gordunmu. Şimdi bizi değersiz göremezsin. Sen değil kimse göremez. Görürsen haddini bildiririz. Benim saygı doydugum birsuru ve insan var çoğu'da doktor. Bana saygı duyan birsuru insan var yine çoğu Doktor. Yani doktor düşmanı değilim. Sen sağlık personeli deyince bilinç altında kucumsendigini düşünerek bizleri kucumsuyorsun. Senin için önemli olan doktor olmak üstün olmak için doktor olmak şart.saglik çalışanı degilmissin. Ne çalışanisin. Tarım tarımlami ugrasiyosun Neyse. Burdan gerçekten erdemli ve alçak gönüllü tüm sağlık çalışanlarına saygılar.
Hadi oradan 2 ay önce
Heeee hekim dusmaniyiz ne olcek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?