Sağlık Çalışanları Verilen Sözlerin Tutulması Bekliyor: Gözler Ek Ödeme'de!

Covid 19 nedeniyle sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunlar medya'da hiç yer bulamasada, tüm bu sıkıntıların yanında çalışanlar hala ek ödeme beklentilerini yüksek tutarak, verilerin sözlerin yerine getirilmesini bekliyor.

Gündem 30.07.2020, 22:13 31.07.2020, 00:20
Sağlık Çalışanları Verilen Sözlerin Tutulması Bekliyor: Gözler Ek Ödeme'de!

COVİD 19 nedeniyle sağlık çalışanları hızlı ve yoğun bir tempoda çalışmaya başladı. Gece gündüz demeden salgınla mücadele eden sağlık çalışanları için Bakanlık bazı ek ödemeler yapacağına dair bir takım sözler verdi. Bu sözlerin birçoğu tutulmadığı gibi sağlık çalışanları birçok olumsuzlukla karşı karşıya geldi. İlgili sendikalar, odalar bu olumsuzlukları ve eksiklikleri sık sık dile getiriyor. Sağlık çalışanları hala söz verilen ek ödemeyi beklediklerini belirtiyorlar. Vakaların arttığı ama sağlık çalışanlarına SIFIR lira döner sermaye bordrolarının çıktığı biliniyor.

TIKLAYIN

‘EK ÖDEMEYİ BEKLİYORUZ’

Sağlık personelleri hastanelerde, aile sağlığı merkezlerinde, il-ilçe sağlık müdürlükleri, toplum sağlığı, sağlıklı hayat merkezlerinde ve gerek sahada filyasyonda, gerek ASM’de, gerekse hafta sonları telefon başında 7/24 bizlere verilen görevleri yerine getirmeye devam ediyor. Pandemi tüm önlemlere rağmen devam ediyor. Sağlık çalışanları verilen görevleri eksiksiz yerine getirirken, Sayın Bakanın vaad ettiği özellikle birinci basamakta çalışan sağlık çalışanlarına ortalama bir maaşa karşılık gelecek olan ek ödemeyi beklediklerini vurguluyorlar. Sağlıkçılar verilen sözleri unutmadı. Emeklerinin çalınmasına müsade edilmemesi için sendikalarıda göreve davet ediyorlar. 

Yorumlar (18)
Yazık 3 ay önce
Pandemi oluyor.saglikci kıymete binmesi gerekirken kamuda maaşı eksilen tek kesim oluyor.bir tane özlük hakkı kazanımı olmuyor.
Sezai çetin 3 ay önce
Biraz dürüst habercilik yapıp resim ve görsel üzerindeki Türk Sağlık Sen logolarını silmeseydiniz. Kıvırtmadan biraz dümdüz adam olun.
Sağlıkçı 3 ay önce
Afiş üstündeki sendika yazısını neden sildiniz
Anonm Paramedik 3 ay önce
sendika da onlar onlar da sendika al birini vur ötekine
Sağlıkçı 3 ay önce
Ve bonenin üzerindeki Türk sağlık sen amblemini de silmişsiniz anlaşılan sarı senin haber sitesisiniz
Yunus Yavuz 3 ay önce
Yukarıdaki görsel bana ait benden habersiz foto Shop yaparak resmimi kullanmışsınız ya orijinal halini kullanın yada üzerindeki Türk Sağlık Sen yazıları sizi rahatsız ediyorsa haber yapmayın.
Mk 3 ay önce
Bu haber ile insanlari gwrwksiz yere umitlendirmeyin artik
istanbul 3 ay önce
kardeşim bu nasıl cevap.. hiç yakışıyormu...
Yorumcu 3 ay önce
Haberi okumadan yorum yapan senin gibi çapsızlara rağmen hak ettiğimiz ek ödemeyi alacağız. Önce oku, sonra yorum yap (!)
Birol 3 ay önce
Sağlık sen başkanın başkanının başkanının sağlık bakanlığında çalışan yardımcı hizmetler sınıfı genel idari hizmetler kadrosuna geçmesi için bir sözü vardı ama olmadı sözde var özde olmuyor hepsi idari birimlerde görev yapmaktadırlar saygılarımla
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?