Sağlık Çalışanları: Tükendik, Çığlığımıza Ses Verin!

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde görev yapan sağlık personelleri, yazılı bir açıklama yayımlayarak çalışma şartlarının iyileştirilmesini istedi. Taleplerini sıralayan sağlık çalışanları, "Bizler tükendik; bizler ölmeden hastalara daha iyi hizmet vermemiz, bu savaşı kazanmamız için çığlığımıza ses verin, destek verin" diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Gündem 08.11.2020, 19:18 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanları: Tükendik, Çığlığımıza Ses Verin!

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde görevli sağlık çalışanları çalışma şartlarındaki zorluklara dikkat çekerek yazılı bir açıklama yayımladı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mart ayında baş gösteren Covid-19 pandemisi nedeniyle sağlık çalışanları olarak çocuklarımızdan, ailelerimizden ayrı kalarak 24 saat nöbet esasına göre tarifi mümkün olmayan zorluklar ile çalıştık, bu uğurda öldük, ölmeye de devam ediyoruz. Pandemi enkazının altında kalan sağlık çalışanları, kurtarılacağı umudu ile beklerken, yöneticiler yeni enkazlar üzerimize atmaktadır, bizler tükendik.”

“MOBBİNG VE BASKILARA MARUZ BIRAKILDIK”

Yaptıkları tüm girişimlerin sonuçsuz kalındığı belirtilen açıklamada, “Gelinen noktada Çam ve Sakura Şehir Hastanesi sağlık çalışanları olarak her türlü çağrıya rağmen yetkili sendikadan destek alınmaması üzerine mesaimizi aksatmadan ve hasta mağduriyetine sebep olmadan 5-6 Ekim 2020 tarihlerindeki ‘geçinemiyoruz, tükendik’ haykırışımıza somut hiçbir cevap verilmedi. Aksine kısıtlı hekim sayımız olmasına rağmen üzerimizdeki iş yükü artırılmakla beraber ciddi mobbing ve baskılara maruz bırakıldık” ifadeleri kullanıldı.

TALEPLERİNİ SIRALADILAR

Sağlık çalışanları açıklamasında şu talepleri sıralandı:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

* Randevu sistemini esnetin, güvenli çalışma ortamı sağlayın

* Pandemi yönetiminde bizleri de söz sahibi yapın

* Sağlıkta şiddete son verin

* Sırf bu hastanede olduğumuz için oluşan ekonomik kayıplarımızı telafi edin

* Performans ödemelerimiz için hastanemizin kâr etmesini beklemeyin

* Sabit ödemelerimizi hastane bütçesinden merkezi bütçeye aktarın

Açıklama, şu ifadelerle son buldu: “Bizler tükendik; Bizler ölmeden hastalara daha iyi hizmet vermemiz, bu savaşı kazanmamız için bu çağrımız ve çığlığımıza ses verin, destek verin.”

Öte yandan İstanbul Tabip Odası da sosyal medya hesabından açıklamayı paylaşarak  “#camvesakuratukendi Bu sese kulak verin, tükeniyoruz” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Ünvan 1 yıl önce
Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavında barajı geçenlere mülakatsız ünvanları verilsin bir moral çok mu
dr.kerem 1 yıl önce
Hastanenin adı Trabzon çam ve sakura şehir hastanesi olması lazım.Sağlık bakanı görmüyor mu kardeşim. Trabzonlular dışında hastaneye yönetici olacak kimse yok mu? Başhekim yrd. Müdür yrd. bakın ne demek istediğimi anlarsınız. o günler yakın...
Lisans Mezunu Hizmetli 1 yıl önce
Yıllardır Sağlık Bakanlığı personeli olarak görev yapmaktayım, ünvanım nedeni ile kurumun üvey evladı sayıldık, aldığım 3800 TL maaş onuda iki parça halinde veriliyor emekli aylığımız bile şimdiden erimiş durumda, başka bir kurumda olsam aynı parayı alırdım ama hiç olmazsa tamamı emekliliğime yansırdı. Bizleri sağlık çalışanı olarak görmeyen bakanlığımız işçileri bir sendika dilekçesi ile sağlık çalışanı olarak gördü ya ona yanıyorum. Diyecek hiçbir sözüm yok
10
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?